Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca żyła na jądrze


Gość sadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czu zauwazylem bolaca zyle na prawej stronie lewego jadra ktora moge przesowac palcami dokladnie w kierunki najdrza tz .tylna czesc jadra czasami jej niema a czasami jest na boku jadra co to moze byc czy to cos groznego biegnie na calej dlugosci jadra prosze o rade i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie Od około trzech dni odczuwam ból lewego jądra i lewego pod brzusia ból objawia sie w formie (ukucia, pulsowania) trwa około sekundy i jest dosyć odczuwalne w skali 1- do -10 gdzie 1 to ucisk a 10 to kopniak w jądro.... daje 4 Ból pojawia się co około 15- do 25,30 minut , odczuwam wtedy i jądro i punkt w pod brzusiu ale także (być może jestem już wyczulony) element który łączy te punkty Ból ma formę natężenia rośnie i spada ale natężenie jest najdłuższe Jak mówiłem trwa to sekundę ale to naprawdę długa sekunda... długość miedzy bólami maleje podczas kąpieli, choć i tak sie one pojawiają Stosunki raczej nie mają tutaj wpływu, gdyż zaraz po akcie znów od czuwam ból wrażenie odczuwalne wcześniej odczuwałem (które czasami mi towarzyszą i towarzyszyły odnośnie jąder były troszkę inne) - , a mianowicie Jestem trochę wyczulony na jądra, praktycznie od okresu dojrzewania odczuwam nadwrażliwość jąder i czasami delikatne bule, a także ich przesuwanie - Jednakże nigdy (nigdy) takiego czegoś nie czułem mam 24 lata i nie wiem czy to ważne Gdy byłem w wieku przedszkolnym miałem operowaną przepuklinę prawej pachwiny, z tego co pamiętam to chirurg do którego chodziłem badał mi jądra. ----Wiem że trzy dni to nie dużo, ale czy warto czekać?... wiem tylko tyle że nawet udając się do lekarzy z pobliskich placówek coś mi przepiszą, każą czekać lub ewentualnie skierują na badania USG z NFZ mówiąc że nie ma co bagatelizować... Więc mam prozbę Proszę o fachową opinie, czy zwykłe maści przeciw zapalne wystarczą, czy stosować je przez 4- 5 dni po czym zapłacić Usg w razie braku poprawy czy nie tracić czasu...? Proszę pomóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spokojnie udać się na kontrolę do chirurga. On po badaniu stwierdzi czy nie ma Pan przepukliny i czym spowodowane są Pana dolegliwości. Być może objawy przedstawione przez Pan są następstwem występowania żylaków powrózka nasiennego. Trudno mi dokładnie opowiedzieć bez badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy to jest normalne ze jak sie poloze do łóżka chwile poleze i nagle wstane to wyszystkie zyly nad lewym jadrem robia sie strasznie duze i twarde razem z najadrze tz okolo 3 krotnie wieksze i po kilku minutach wracaja do normy ale zostaje nad samym jadrem taki twardy guzek cos jak węzeł czy te naprezenia to normalne ???? i bardzo czesto jak siedze wlasnie to lewe jadro zobi sie bardzo zimne borykam sie juz z tym problemem okolo 6 misiecy wczesniej byl rowniez ból ale moze to przez to ze czesto dotyklaem tych żył wiec moze dla tego prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×