Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na krawędziach trzonów piersiowych stwierdzono osteofity


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!od pewnego czasu odczuwałam ból w kl.piersiowej (ucisk i problemy z oddychaniem)miałam wrazenie ze ktos sciska mi klatke pietrsiowa .po zrobieniu zdjec RTG okazało sie ze mam osteofity na krawedziach trzonów piersiowych, mam pytanie czy to sie operuje .czy leczy w jakis sposób i do jakiego lekarza sie udac po pomoc .ból jest okropny nie moge zasnac .i ciezko mi sie oddycha .biore jakies leki przeciwbulowe(ketonal) ale nie wiemczy to wystarczy .prosze o pomoc.z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Tadeusz za przeproszeniem pitolenie, moze na ciebie to dziala, ja mam osteofity w c5 i c6 i nic nie pomaga :lasery, ultradzwieki z siarka, pole magnetyczne, masaze itd. nie ma na to ratunku. Trzeba przywyknac do bólu!!!!!!!! sam cierpie potwornie, tylko msaze moga pomoc by rozluznic miesnie,ale i tak nie da sie tego wyleczyc. kontakt ze mna merkury79 małpa.op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceragem -to wielka ściema ! leczenie placebo, 90% tekstow ktore sa napisane na tym cudzie - w ogole nie istnieje w tym co ten stolik robi ! Zwykly blat z ciepłem ! nothing more - Co do Odc szyjnego -zalezy czy ostefity uciskaja na zakonczenia nerwoe i worek oponowy - ja mam niestety c2/c3 i c4/c5/c6 -a jestem mlody - ale nie bola bo narazie nic nie podrazniaja. Ratunek jest - mozna operowac - i wyszlifowac - niestety duza inwazyjnosc i rekonwalescencja, a co do fizyko -czasami sie udaje w polaczeniu Ultradzwiekow + cwiczen powoli nazwijmy to scierac.... ale to juz inna histora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz slysze o operacji osteofitów, chyba nie unas:) Wszyscy neurolodzy mnie mówili, że nie da się tego operowac. Mnie na bank uciskają na rdzeń, unerwienie, bo ciagle mam sztywny kark, bole oczu, glowy(potyilca) itd. I tak zyje codzien z potwornymi bolami:) Pozdrawiam. Merkury-Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawiedziona

Witajcie! ja również cierpię z powodu tych osteofitow!Właśnie dzisiaj sie o nich dowiedziałam!Męczę się z tym od 11 miesięcy! Żadna rehabilitacja nie pomaga:(Nawet tabletki już nie działają:( Niedługo muszę wrócić do pracy.Praca ciężka-trzeba się nadźwigać! Zastanawiam się czy z niej zrezygnować.Czy może pogorszyć się ten stan?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę was załamywać ale może być gorzej. Pracowała jako rehabilitantka w Oddziałach bardzo ciężkich między innymi Ortopedia-wymiana stawów, interna-udary, oddział rehabilitacyjny i inne. Oczywiście na raz). Jestem po 2-ch operacjach L4-L5 na jedny odcinku. Najpierw wyjęli dysk który wypadał mimo ćwiczeń i zabiegów. A, że miejsce operowane nie było stabilne to po 9-ciu miesiącach włożyli implant. Ból jednak pozostał, niesamowity. Dostałam 2 lata renty (z wielką łaską ZUZ-u). Od kilku lat boli mnie również odcin,szylny. Okazało się, że mam osteofity. Bolą mnie okropnie barki, łokcie, nadgarstki i palce:mały i środkowy najbardziej. Ciągle płaczę i jeżeli tych osteofitów nie da się zlikwidować to się całkiem załamię. Boję się jednak operacji bo te pierwsze niczego nie zmieniły. Boję się wszystkiego. Życzę Wam jedynie aby wam przeszło w co już osobiście nie wierzę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osteofity najlepsza sprawa jest terapia manulana wraz z przeprostami po czym one kruszeja i sie scieraja potem zostaje cwicznia grzbietu i prosta postawa sam mialem duze osteofity terapia manulna mi pomogla w tym wynik RTG nie ma osteofitów trzeba wiedziec gdzie sie udac do dobrych terapeutów manualnych i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie od osteofitow. Miałam coś takiego i lekarz mi powiedział że kręgosłup piersiowy nie boli ,byłam u specjalisty.A potem się okazało że te bóle w piersiach miałam od refluksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni jadę na lekach przeciwbólowych i przeciwzapalnych w badaniu RTG wykazało mi osteofity na krawędziach trzonów i jak piszą poprzednicy tabletki przestają działać, boli cały czas. Prośba do SEBY!!!!! Jeżeli możesz to opublikuj namiary na tym forum tych terapełtów o których piszesz. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Seba proszę napisz do kogo chodziłeś na terapie mamualną, gdyż chciałabym skorzystać. U mnie osteofity w odcunku szyjnym powodują ucisk na tętnice, korzenie nerwowe i worek oponowy i .... nie mogę już funkcjonować. Operacji boję się. Podaj namiary na terapeutę manualnego, który pomaga w takich stanach Pozdrawiam Wioleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek.

Witam. Mam spore osteofity w odcinku lędźwiowym, dyskopatię, przesunięcie kręgów o 5 mm, 4 tygodnie temu miałem rwę kulszową z uciskiem na nerw kulszowy prawej nogi aż do stopy, obecnie mam niedowład tej stopy opadanie jej. 20 lat temu miałem to samo z lewą nogą, niedowład większy i wyszedłem z tego w 100 %. Teraz zabieram się za ćwiczenia i wiem że wyjdę z tego bo nie widzę innej możliwości. Robię codziennie trzy serie ćwiczeń w tym przeprosty MCkenziego, dla mnie i mnie bardzo pomaga podciąganie się na drążku ( kilka serii dziennie po 15 razy ) czuję się znaczniej lepiej i za 2 tygodnie chyba pójdę już do pracy :) a było naprawdę bardzo źle - trzy dni leżałem bez ruchu w łóżku z bardzo silnym nie do wytrzymania bólem. Zapomniałem dodać, mam 47 lat i w styczniu zerwałem 3 mięśnie w barku, potwierdzone RM, ćwiczenia i tylko ćwiczenia mnie osobiście pomogły. Tak więc proponuję ćwiczyć, raz w tygodniu basenik a wszystko wróci do nomy, siedzący tryb życia doprowadza do wielu groźnych chorób. Może 3 tygodnie temu bym tego nie napisał bo byłem w wielkim dole, ale teraz wracając do dawnej formy piszę to, by inni poszli w moje ślady a życie staje się piękne. Pozdrawiam Waldemar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulina

Mam 19 lat , ucze sie za fryzjerke od poczatku praktyk odczuwalam niewielki bol plecow myslalam ze to poprostu od stania, ale po czasie ktory spedzilam na praktykach do teraz bol jest juz nie dowytrzymania, dostalam skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza rehablitanta ze zdjeciem rtg poszlam do niego na ktorym wykazano : Zniesienie lordozy szyjnej. Niewielka skolioza piersiowa z rotacją kregow wokół osi długiej i pogłębienie kifozy piersiowej. Drobne osteofity na przednich krawedziach trzonów piersiowych- początkowe zmiany deformatywne. Po za tym zmian kostnych w odrębie kręgosłupa szyjnego i piersiowego nie wykazano. Czy ja już się z tego nie wyleczę? Lekarz skierował mnie na rehablitacje i kazał przerwać kontynuacje mojego zawodu:( PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak was czytam to mi niedobrze. nic nie dzieje się bez przyczyny - brak wam ruchu, niczego nie ćwiczycie, żadnej gimnastyki, siedzicie jak kury na grzędzie lub wyonujecie proste ruchy. organizm to maszyna i wymaga ruchu. w wojsku było takie powiedzenie - nie ruszasz się, to nie żyjesz. gimnastykować się a nie biadolić! bo zdechniecie jak psy pod płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawiałam balet w szkole baletowej. Całe życie prowadzę aktywny tryb życia: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, na nartach i łyżwach plus aerobik i lekcje tańca, które prowadzę dla innych i oczywiście taniec. Jeśli to wg jest siedzenie jak kura na grzędzie to idź się leczyć. Osteofity dotykają także ludzi, którzy uprawiają sport wyczynowy, ale to trzeba trochę poczytać zanim zacznie się oczerniać innych. Ciesz się *wojaku*, że Cię nie dopadło to co nas, bo wtedy byś nie był taki chojrak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość internauta

Na początku pamiętajcie osteofity to jeszcze nie wyrok, moje spowodowane są roumatyzmem na który cierpię od 7 roku życia + praca siedząca przed komputerem, osteofity ma obecnie 85% naszego społeczeństwa ludzie sobie o tym nawet nie zdają sprawy a dowiadują się jak jak zaczyna boleć, nie ma znaczenia czy uprawiasz sport (bo sportowcy też na nie cierpią najczęściej z przetrenowania) czy jesteś szczupły, czy otyły niestety chodzenie na 2 kończynach nam nie służy a mocno obciąża kręgosłup, prace siedzące, mniej gimnastyki itd itd itd. Nie ważny jest też wiek (chodź zazwyczaj dostają je starsze osoby w internecie spotykałem 20-30 latków z problemem ostefitów). Jedyne leczenie to tak naprawdę gimnastyka rehabilitacja w początkowej fazie, jeżeli nie pomaga dochodzi farmakologia, niestety w Polce nie ma operacji na nie z tego co sie orientowałem operują osteofity stawowe ale nie na kręgosłupie, nie ma też co liczyć na rentę kiedyś podobno było jakaś grupa B ale obecnie nawet nie ma co na to liczyć za dużo ludzi je ma jak by dawali rentę to połowa polaków by była na rencie, radź sobie sam albo naucz się żyć z bólem.... Moje osteofity znajdują się w górnej części barków (bardziej popularne są lędzwiowe). W moim przypadku ból sięgał poziomu 90%, normalne funkcjonowanie graniczyło z cudem co dziwne nie działały na mnie leki przeciwbólowe, były tez problemy z oddychaniem po wizycie u lekarza po wyproszeniu zapisała mi zabiegi typu laser, magneto, ultradzwięki wizyta na zabiegach w celu zapisania się na nie czas oczekiwania ponad 6 miesięcy, przyszedł terapeuta i pocieszył mnie Panie to są narośla niczym Pan tego nie rozbije proszę się nie łudzić, załamka.... POSTANOWIŁEM DZIAŁAĆ godziny szukania w internecie, publikacji, pomocy, poniższy sposób stosuję na sobie, pomogło mi bardzo ból zmniejszył się do 4-5% normalnie funkcjonuję, nikogo NIE NAMAWIAM podaję tylko co mi pomogło i jaka była moja droga, nie naśladuj mnie lub skontaktuj te ćwiczenia z lekarzem lub terapeutą, chyba ze chcesz na własną odpowiedzialność *) u mnie poprawa była po 2 tygodniach (na pczątku brałem też leki przeciwzapalne na system kostny zapisany przez lekarkę) A. ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia WAŻNE rozciągające, broń boże bieganie, podskoki itd bieganie powoduje odrywanie stóp od podłoża przy połączeniu z ziemią następuje nacisk na kręgostup a tego nie chcemy ! mamy rozciągać i ćwiczyć kręgosłup, czyli wszelkie ćwiczenia rozciągające ja zastosowałem ćwiczenia na kręgosłup http://www.hellozdrowie.pl/artykul-cwiczenia-na-kregoslup-zaczynasz-dzis oraz http://www.hellozdrowie.pl/artykul-5-cwiczen-na-wzmocnienie-kregoslupa + pompki do tego i na stojąco ćwiczenia rozciagające, wymachiwanie rąk, skłony itd. systematycznie co 2-3 dni, nie ćwiczymy codziennie pamiętajmy że mięśnia też muszą odpocząć zregnerować się przynajmniej 48h, ja ćwiczę już kilka miesięcy jest trudno, czasami nie chce się ale wtedy przypominam sobie ból na początku i odrazu chęci wracają B. basen, tylko pływanie albo na grzebiecie albo kraulem (nie żabka) niestety też systematyczność 1-2 w tygodniu C. schudnięcie przynajmniej 5% masy ciała (dla otyłych lub z nadwagą) im więcej tym bardziej odciążamy nasz kręgosłup gdzieś w publikacji czytałem jakiś tam przelicznik kg wedle masy a ile nasz kręgosłup dźwiga no ale zasada im mniej tym lepiej D. poprawa sylwetki, chodzimy wyprostowane plecy, głowa nie na żółwia (czyli głowa mocno wysunięta do przodu) E. jeżeli masz pracę siedziącą pamietaj co godzinę wstać przeciągnąć się F. podnoszenie ciężkich przedmiotów wiadomo z pozycji półsiedzącej G. rano nie zrywaj jak wariat po przebudzeniu, daj organizmowi też się rozbudzić, przeciągnij się wstań spokojnie H. apropos spania łózko lub materac nie może być ani za miękkie ani za twarde I. rower ale typu miejskiego nie góral, chodzi o prosty kręgosłup podczas jazdy ktoś pisał jeszcze o drążku i podciąganiu się obecnie jest na fazie sprawdzania i montuję drążek :) powodzenia w walce z chorobą, jest nas wielu nie poddwajcie się i szukajcie dobrych terapeutów manualnych podkreślam dobrych bo jest ich wielu jednak warto szperać w internecie, opinie i poszukać naprawdę dobrego ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia ale z głową (ostatnio znajoma poleciła mi jogę są nawet specjalne zajęcia Yoga na kręgosłup, ale nie przerabiałem jeszcze tego tematu :) jak ktoś ma doświadczenie z Yogą będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×