Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie wyrostka kolczystego


Gość MONIKA

Rekomendowane odpowiedzi

W środę upadłam na schodach i uderzyłam plecami o krawędź schoda. jak się okazało mam złamane wyrostki kolczyste kręgów L3 i L4. Lekarz kazał mi nosić pas lędźwiowy, nic wiecej się nie dowiedziałam. Nie wiem co można robić, a na co uważać. Ból jest niesamowity. Nie zażywam żadnych środków przeciwbólowych, bo jestem matką karmiącą. Jakie mogą być skutki takiego urazu? jak długo trwa leczenie. Czy można pracować przy takim urazie? Narazie ciężko mi się schylać, nawet *leżenie* boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być skutki takiego urazu? - oprócz przewlekłych bólów raczej nie powinno być innych powikłań tego stanu jak długo trwa leczenie? - około 2-3 miesięcy Czy można pracować przy takim urazie? - wszystko zależy jak dużego stopnia jest to złamanie, jak silne są objawy, o tym czy może Pani pracować powinien zadecydować lekarz prowadzący, na pewno nie wolno przeciążać kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedź. Dziś odebrałam opis RTG i wychodzi na to,że inne są przyczyny bólu mojego kręgosłupa. Napisano, że nastąpiło obnizenie tarczki międzykręgowej na poziomie L5-S1, niecałkowite spojenie łuku S1, struktury kostne bez jednoznacznych zmian pourazowych, lewostronna skolioza L. Noszę pas lędźwiowy, ale nadal boli mnie kregosłup, poza tym zrobiło mi się wgłębienie w odcinku lędźwiowym. Prosiłabym o krótką poradę co z tym robić, jak to leczyć (wybrałam się dziś do ortopedy, ale żaden nie przyjmuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×