Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w piersi po usunięciu włókniaka


Gość Malwina

Rekomendowane odpowiedzi

9 grudnia miałam zabieg usunięcia włókniaka. Od tego czasu minął ponad miesiąc a ja odczuwam ból w piersi (dokładnie w miejscu nacięcia). Proszę o radę ponieważ ból pojawia się przy zwykłym dotyku a wizytę mam dopiero za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się może dziać bez badania. Trzeba poczekać na wizytę kontrolną. Może w miejscu po wycięciu włókniaka powstał jakiś krwiak, zbiornik surowiczy. Może konieczne będzie wykonanie USG. O tym zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz. Rozumiem, że odczuwany ból nie jest normalnym stanem rzeczy? Początkowo myślałam, że taki ból jest po prostu związany z zabiegiem operacyjnym, który był wykonany... Czy są jakieś inne przesłanki na podstawie których można wnioskować o ew. krwiaku, który się pojawił? Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być w tym miejscu wyczuwalne jakieś zgrubienie (jeśli to jakiś zbiornik płynowy). Jednak trzeba mieć świadomość też tego, że czasami ból może być związany z uszkodzeniem nerwu w czasie zabiegu. Regeneracja takiego nerwu trwa bardzo długo. Nawet i pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wyciętego włókniaka, zgrubienia nie wyczuwam po zabiegu, ale obok blizny pojawiła się na skórze biała plamka, mała okrągła, no i dziwne że boli mnie cały czas ta blizna, czym to jest spowodowane? Blizna się zasklepiła jednak nadal cały czas mnie boli. Kontrole mam w lipcu, więc dopiero wtedy czegoś się dowiem, może ktoś umie odpowiedzieć na pytanie skąd się bierze ten ból po zabiegu czy to może przez leki i czy to normalne, bo zaczyna mnie to martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yvette

Mialam 2 zabiegi usuniecia gruczolaka-wlokniaka. Bol w tej piersi mialam przez dlugi dlugi czas - zmiany pogody nadwyrezenia, itp. Wszystko przeszlo kiedy odstawilam tabletki antykoncepcyjne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×