Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie struny głosowej przy usuwaniu guza tarczycy


Gość JAREK WŁOCŁAWEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JAREK WŁOCŁAWEK

witam żona miała tydzień temu operowaną tarczyce został usunięty góz wielkości 10mm mamy problem bo żona straciła troche głos jest on bardzo słaby bo została uszkodzona struna głosowa teraz bierze serie zastrzyków czyy ten głos odzyska? i boli ją mocno szyja ajk to leczyć prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzenia strun głosowych ,u Pana żony zastosowano już leczenie,bóle z czasem będą ustępować/opuchlizna zacznie schodzić/i wówczas można będzie ocenić wynik leczenia/można zastosować środki p.bólowe/np.czopki.Jeśli w ciągu kilku dni ból będzie się utrzymywał lub wzrastał nakleży udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz z Wrocławia

Witam,około 3 tygodni temu miałem obustronne usuniecie całkowite tarczycy z guzkami,miałem kłopoty z mową w szpitalu,ale mówili ,że to norma,po 2 tygodniach zacząłem mówić jak zachrypnięty,chrypie,czasami z rana mówię po cichu dobrze później im dłużej to gorzej i się tym meczę.Dziś trafiłem do szpitala na oddział otolaryngologii ,stwierdzili porażenie-leniwa lewa struna głosowa.Zalecili leczenie w poradni laryngologicznej(u mnie czeka się miesiąc) do niego muszę dostać skierowanie od internisty.Zalecili też leczenie u foniatry,czy też muszę mieć skierowanie od kogo internisty czy laryngologa.Co mam robić i jaką kolejność lekarzy zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dwa lata po usunięciu tarczycy z powodu guza złośliwego.od tamtej pory mam kłopoty z mową ale to nie najgorsze ja mam kłopoty z oddychaniem przy najmniejszym wysiłku łapię powietrze jak ryba i wydaje dziwne dziwne dzwięki czy powodem mogą być uszkodzone struny głosowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po całkowitym usunieciu tarczycy.Mam uszkodzona lewa strunę,operacja był prawie 2 miesiące temu.Głos jest ochrypnięty i tez ciężko oddycham przy każdym wysiłku tym bardziej jak cwicze porazka.Jutro mam wizyte u foniatry w wawie.Byłam u laryngologa ale on dał mi po badaniu skierowanie do foniatry i powiedział ze lewa jest uszkodzona.Napisze jutro po wizycie jak będę wiedzil cos więcej pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem po usunięciu raka brodawkowatego tarczycy 2 tygodnie temu mam uszkodzone stuny głosowe po obydwóch stronach.Byłam u laryngologa mam brac zastrzyki Nivalin który mam przepisany po szpitalu więc biorę ale co drugi dzien bo zle sie po nim czuję lekarz powiedział ze będę mówic ale moge mówic niewyraznie jestem dobrej mysli więc ludzie głowa do góry trzeba żyć dalej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×