Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na pięcie


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego dziecka (8 lat) zauważyłąm kilkumilimetrowy twardawy guzek , żółtawy ,w środku czarny punkt ,na zewnętrznym boku pięty prawej stopy. Po naciśnięciu guzka dziecko odczuwa ból. Byłam z dzieckiem u pediatry, który niestety nie wiedział co to, ale kazał przez 2 tyg. smarować to maścią z kwasem salicylowym. Guzek smaruję 2 x dziennie i niestety nie ma poprawy. Co to może być? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to zwykły nagniotek (odcisk, modzel). Czasami po maściach złuszczających sam powoli zanika. Na pewno trzeba skonsultować się z tym problemem z chirurgiem dziecięcym. Jeśli leczenia zachowawcze nie da skutku czasami taki nagniotek trzeba usunąć zabiegowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takie coś miałam na pięcie, nie pomagały żadne maści ani ścieranie pumeksem a że do dermatologa termin był odległy, sama wydłubałam to kozikiem. Zagoiło się szybko, ale lepiej z tym iść do specjalisty na wymrażanie. Wydaje mi się, że to mogło być coś zaraźliwego, bo w niedługim czasie mieli to pozostali użytkownicy łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest!!!To są brodawki-kurzajki-wirusowe zakażenie dlatego inni domownicy podłapali,nie należy używać wspólnych ręczników,mydła-szorować po sobie brodzik itd...brodacid w aptece pomaga skutecznie ale przy systematycznym stosowaniu przez około miesiąc do dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na lewej pięcie pod skórą jakiegoś guzka od ok pół roku... Od niedawna zaczął mnie boleć na początku przy chodzeniu a teraz nawet mogę leżeć cały dzień i odczuwam pieczenie i ból na pięcie rozchodzi się on na łydkę ponadto mam opuchniętą nogę miedzy piętą a kostką... Byłam z tym u chirurga ale on nic nie zrobił gdyż jestem w ciąży nawet nie poinformował mnie co to może być... Bardzo proszę o napisanie co to może być i czy na prawdę nie da się nic zrobić z powodu mojej ciąży.. Ból jest na prawdę uciążliwy a do rozwiązania pozostało mi jeszcze trzy miesiące.. Bardzo proszę o odpowiedź bardzo się martwię.. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×