Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to są wrzody żołądka? czy jakieś wirusowe zapalenie błony?


Gość Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie co się dzieje z moim żołądkiem... Od dłuższego czasu odczuwam dość silny ból w okolicy żołądka i wątroby a dokładniej przy splocie(tam gdzie się trzyma ręce podczas udzielania pierwszej pomocy)Nawet na czczo czuję się *tak jakbym się objadła* Każdego ranka budzą ból brzucha razem z nudnościami.Przyjmuje leki ORTANOL 20 plus I TRIBUX, po Ortanolu objawy ustępują.Mam biegunki na przemian z zaparciami.Pijąc wodę odczuwam taki dość nieprzyjemny ból,jakby ktoś mnie przypalał.Zdarza się,że wymiotuję samą żółcią.Po alkoholu jest tylko gorzej obojętnie czy wypiję piwo czy wódkę strasznie wymiotuję.Miałam robioną gastrofiberoskopię *przełyk bz. Linia *Z* wyraźnie zaznaczona.Wpust ścisły.Błona śluzowa żołądka nieznacznie obrzęknięta. Fałdy błony śluzowej o żywej motoryce. w trzonie żołądka zaleganie treści śluzowej. odźwiernik nie zamykający się. opuszka XII-cy kształtna, zmian nie stwierdza się.Dojście fiberoskopem do brodawki Vatera-zmian nie stwierdza się. Test na obecność HP(+++).Status normalis* A ciągle mnie boli,nie ma dnia i nocy bez bólu.Brak apetytu,nieprzyjemny smak w ustach i biały nalot na języku. po tym badaniu dostałam skierowanie do lekarza domowego (*bo to nie jest sprawa chirurgiczna*)W informacji dla lekarza jest zlecenie na USG i na tabletki Tribux i (chyba) Hydroxyzyna.Prosze o odpowiedź bo nie wiem co mam dalej robić,nie ogarniam bólu a i jest to niewygodne ciągle nudności i wymioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadczy o stanie zapalnym błony śluzowej żołądka oraz o niewydolności odźwiernika co może powodować refluks żółciowy. Oprócz tego znacznego stopnia jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Leczenie takiego schorzenia polega na podawaniu leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek (inhibitorów pompy protonowej - np. Ortanol), leków prokinetycznych oraz 2 dwóch antybiotyków zwalczających zakażenie HP. Dieta jak w chorobie wrzodowej. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam ten sam oroblem strasznie uciążliwe zwłaszcza jak ktoś kolo mnie zapalił papierosa wtedy jeszcze bardziej sie ból nasilał.... to trzeba leczyć ja się ponad rok męczyłam z tym... dopiero poszlam do lekarza i po lekach mi przeszłło ale po 2 latach jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×