Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu po usunięciu wyrostka i ropnia


Gość Wioletta

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu miałam usunięty zgorzelinowy wyrostek, po tygodniu przeszłam drugi zabieg - ropień,liczne zrosty.Zabiegi laparoskopowe. Od tego czasu czułam się w zasadzie dobrze. Czasami występują lekko klujące bóle w lewym i prawym podbrzuszu. Niestety cdn... od 4 dni przy oddawaniu stolca mam krwawienie z odbytu. Przeraziło mnie to... Zastanawiam się, czy w.w. zabiegi mogły dać takie powikłanie? Jeszcze jedno... krwawienia jednostkowe (nigdy przez tyle dni z rzędu) zdarzały mi się sporadycznie - chyba mam hemoroidy. Dodatkowo od ok. 20 lat codziennie piłam napar z liści senesu... moje stolce zawsze były luźne. Od zabiegów postanowiłam z tym skończyć. Od miesiąca sobie radzę (codziennie lub raz na dwa dni). Dla uregulowania lekarz przepisał mi DEBRIDAT. Przyjmuję od tygodnia. Wszystko było ok. Oczywiście zmieniła mi się konsystencja stolca - normalny, przy diecie lekko strawnej. Teraz, gdy wróciłam do w miarę normalnej diety, stolec jeszcze stwardniał i odczuwam lekkie pieczenie przy jego oddawaniu. Zastanawiam się , czy moje jelita buntują się na zmianę I muszą się do zmiany konsystencji ich zawartości przyzwyczaić...dlatego te krwawienia? Czy jednak może to być kolejne powikłanie po tym wyrostku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy w.w. zabiegi mogły dać takie powikłanie? - nie, na pewno te zabiegi nic nie mają wspólnego z obecnymi objawami Proszę w tej sprawie udać się do chirurga. Te objawy wskazują na żylaki odbytu (hemoroidy). W zależności od stopnia zaawansowania żylaków lekarz zadecyduje o odpowiednim postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×