Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leżeć czy chodzić po laparoskopii pęcherzyka żółciowego?


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 20-01-10 miałem robioną laparoskopie pęcherzyka żółciowego w danii. Czuję się dobrze, biorę tabletki przeciw bólowe więc nic mnie nie boli. 1 pytanie: po przebudzeniu chciało mi się pić, pielęgniarka przyniosła mi PEPSI ?!?!?! czy to jest normalne ?? 2 pytanie: czy teraz po operacji powinienem tylko leżeć w łóżku czy raczej chodzić ?? 3 pytanie: po jakim czasie mogę wrócić do pracy, ponieważ duński lekarz chciał mnie wysłać po 5 dniach do pracy - dodam fizycznej :) (wywalczyłem jeszcze tydzień dłużej) Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przebudzeniu chciało mi się pić, pielęgniarka przyniosła mi PEPSI ?!?!?! czy to jest normalne ?? - tak można pić nawet pepsi czy teraz po operacji powinienem tylko leżeć w łóżku czy raczej chodzić ? - trzeba normalnie się poruszać i chodzić po jakim czasie mogę wrócić do pracy, ponieważ duński lekarz chciał mnie wysłać po 5 dniach do pracy - dodam fizycznej - po dwóch tygodniach można swobodnie powrócić do pracy nawet fizycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze jedno pytanie mianowicie od około 3dni co bym nie zjadł zaraz mnie goni do toalety, stolec jest luźny i ma kolor takiej hmm *zgniłej zieleni*. Co to może być ?? Czy tak już będzie cały czas ??? A może to przez jedzenie ?? (nie jem nic smażonego, chleb ciemny, z mięsa jadłem piersi z kurczaka zrobione we foli w piekarniku i gotowane warzywa) czy to może być przyczyna ? Ogólnie czuję się dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być ?Czy tak już będzie cały czas ??? A może to przez jedzenie ? - takie objawy w przeciągu kilku dni powinny ustąpić, są zapewne spowodowane brakiem pęcherzyka i ciągłym wypływem żółci do przewodu pokarmowego, proszę jeść częściej, ale w małych ilościach, unikać tłuszczu, jajek, czekolady - jeśli taki stan nie ustąpi proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

kochani ,dziś mijają 3 miesiące od mojej operacji,(laparoskop.) wstałam po 24 godz. piłam też po 24 g. Trzeba chodzić i robić wszystko ,tylko nie dźwigać. Na zwolnieniu byłam2 miesiące (bez powikłań). Pewne anomalia w trawieniu , wydalaniu i odgłósy bulgotania - to normalka. jem prawie wszystko tylko nic smażonego i bardzo tłustego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamień o wielkości 1 cm ogromnych kolek nie mam ale mam stany bólowe tak silne ,że biorę np ketonal tu do lekarza się dostac graniczy z cudem wtedy gdy boli w szpitalu nie pomoga kierują najpierw do lekarza pierwszego kontaktu:(do operacji zdaniem lekarza sie póki co nie kwalifikuję bo nie mam stanu zapalnego nie wiem co robic podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×