Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kaszaki a szczepienie na żółtaczkę


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, Lekarz rozpoznał u mnie na głowie 2 kaszaki oraz brodawczaka skóry. Skierował do szpitala celem ich chirurgicznego usunięcia. Moje pytanie dotyczy ewentualnej konieczności szczepienia na żółtaczkę w związku z planowanym zabiegiem. Nie pamiętam czy w wieku szkolnym miałem szczepienie przeciwko żółtaczce (mam 27 lat). 1) czy w przypadku takiego zabiegu szczepienie na żółtaczkę jest konieczne? 2) jeśli jest konieczne, a brak informacji na temat ewentualnego szczepienia w przeszłości co należy zrobić przed zabiegiem? Dziękuję za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy w przypadku takiego zabiegu szczepienie na żółtaczkę jest konieczne? - jeśli nawet był Pan szczepiony to już w Pana wieku ta szczepionka nie jest aktualna, nie ma Pan obowiązku się szczepić przed tym zabiegiem, ośrodek medyczny ma obowiązek zabezpieczyć Pana przed tym zagrożeniem, jednak warto zaszczepić się samemu 2) jeśli jest konieczne, a brak informacji na temat ewentualnego szczepienia w przeszłości co należy zrobić przed zabiegiem? - aby być całkowicie zabezpieczonym trzeba wziąć dwie dawki szczepionki, pierwszą za miesiąc i po dwóch tygodniach od drugiej można poddać się zabiegowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Więc ja mam mieć taki zabieg, pytałem specjalnie o szczepienie otrzymałem informację od chirurga że jest to całkowicie zbyteczne i że nie szczepi się przed takimi zabiegami (na wzw) Czy to oznacza że zostałem przez niego okłamany, a on naraża moje zdrowie i życie Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×