Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym podbrzuszu, wyrostek?


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiąca temu zaczął się ból w prawym podbrzuszu.Bóle przeszły .Około 2 tygodnie temu poczułem silny ból w prawym boku nogę mogłem podnieść zaś ciężko było skręcić ją do środka ponieważ wyostrzał się ból.Odwiedziłem WC jak codziennie rano.Poszedłem do szkoły poczułem jeszcze większy ból musiałem pójść do łazienki, skończyło się biegunką.Postanowiłem pójść na badanie usg nie jadłem ani nie piłem 12 godzin.Usg wykazało że wszelkie narządy jak i wyrostek mają się dobrze.Uspokoiłem się ból przestał. Następnego dnia budzę się a tu wzdęcia.CZasami ból lekki w prawym boku przemieszczający się.Codzienne wypróżnianie czasami dodatkowo biegunka.Luźne stolce.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie są to objawy zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli takowe zapalenie by było już dawno byłby Pan w szpitalu i zapewne po operacji (gwałtowny rozwój zapalenia z objawami otrzewnowymi - ostrego zapalenia jamy brzusznej). Być może to jakieś czynnościowe zaburzenia pracy jelit. Jeśli taki stan będzie się przedłużał możliwe, że będzie konieczne wykonanie kolonoskopii. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.Na podstawie badań moczu i kału da się wykryć ewentualne zmiany? Podejrzewałem też zespół jelita nadwrażliwego, ponieważ mam stresujący okres w życiu,lecz moje objawy chyba nie bardzo pasują do tej choroby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ból występuje jak by w pachwinie w górnej części przy kości biodrowej.Lekarz powiedział że to może mięsień nadwyrężony kazał maściami *dla sportowców smarować* smarowałem Aromatol itp.Rozgrzewało lecz nadal nic nie daje.Zrobiłem sobie oczyszczanie organizmu tzn 24h na samej wodzie. Efekt taki,że troszkę lepiej na drugi dzień się czułem jak już zjadłem:)No a później znowu to samo.Brałem także priobotyki ale wielkich rewelacji nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×