Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozmiar tarczycy


Gość Elżbieta 23

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowa objętość gruczołu to 20 ml u kobiet. Wysokość płata bocznego 4-5 cm, szerokośc 2-3 cm, Szerokość całego narządu 6-7 cm, a wysokość węziny (łączy dwa płaty ze sobą) do 2 cm. Może występowac jeszcze tzw. płat piramidowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź, właśnie zrobiłam badanie USG i to są wyniki: Tarczyca mała z zachowaną symetrią wielkościową miąższu płatów - wymiarach PP 12 x 13 x 39mm, V= 2.83ml, PL zaś 11 x 14 x 40 mm, V=3.02 ml. Sumaryczna objętość tarczycy wynosi około V=6ml / stosownie dla wieku lat 9. Miąższ tarczycy normoechogeniczny, bez zmian ogniskowych litych oraz obszarów patogennego gromadzenia koloidu. Okoliczne węzły chłonne szyjne niepowiększone. Bardzo się denerwuję, czy to może być niedoczynność tarczycy? Wyniki mam zrobić dopiero za 9 dni i cały czas o tym myślę czy jest to niedoczynność, dodam też że mam 22 lata i lekarz robiący USG powiedział mi że tarczyca jest za mała. Znalazłam w necie że nieleczenie niedoczynności tarczycy może doprowadzić do śpiączki. W sumie jak przeżyłam tyle lat i nie wiedziałam dlaczego jestem wciąż zmęczona i jest mi zimno to uważałam to za normalne, ale teraz się boję, bo okazało się, że coś nie jest w normie. Bardzo proszę o pomoc jak ustosunkować się do tego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×