Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w klatce piersiowej podczas oddychania


Gość Judyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o poradę w sprawie bólu w klatce piersiowej podczas oddychania. Towarzyszy temu pieczenie pleców w okolicach lewej łopatki. Wszystko zaczęło się od przeziębienia. Kaszel, katar, ból gardła. Przez tydzień brałam leki typu Fervex oraz syrop wykrztuśny. Po tygodniu objawy nie ustąpiły, kaszel się wzmocnił, w nocy był suchy i męczący, rano i wieczorem natomiast bardzo dużo odkrztuszałam. Gorączki nie miałam, raz doszła mi temperatura do 37,4, zazwyczaj jednak koło 36,8-37. Jestem za granicą i nie mam zbytniej możliwości na wizytę u lekarza i choć wiem że to nierozsądne zaczęłam brać Duomox 750mg 2 razy dziennie przez tydzień. Minął tydzień, kaszel troche ustąpił, ale od wczoraj strasznie boli mnie w okolicach lewej piersi. Ból nasila się podczas oddychania, w dodatku mam wrażenie jakbym miała *założony gorset*, jakby żebra uciskaly mnie podczas wdechu, tak że nie mogę go wziąć do końca. Ból promieniuje do lewej łopatki i obszaru między ramieniem a szyją. Proszę o radę czy jest to związane z zapaleniem płuc, czy może to nerwobóle, tak jak mówiłam do lekarza pierwszego kontaktu nie mam możliwości pójścia, jedynie mogę iść do szpitala, jednak przed tym chciała bym się dowiedzieć czy jest to konieczne i co się może ze mną dziać. Dodam jeszcze, że w zeszłym roku miałam robione prześwietlenie płuc (wszystko ok), oraz badania serca (holter, echo) które nie wykryły żadnych poważnych nieprawidłowości, jedynie lekką wiotkość zastawki mitralnej, na którą przepisano mi magnez. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno określić co się może dziać. Musi Panią bezpośrednio zbadać lekarz, osłuchać, a być może i wykonać RTG klatki piersiowej. Takie objawy mogą rzeczywiście świadczyć o zapaleniu płuc lub oskrzeli. Skoro takie objawy pojawiły się po przeziębieniu raczej to nie jest nerwoból tylko jakiś stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×