Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czopki doodbytnicze a formowanie kału


Gość QwertY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni musze aplikować sobie na noc czopki. Zauważyłem, że podczas oddawania stolca woda w muszli jest tłusta i czasem z kałdem we wodzie są kawałki jakby czopka - takie coś białawe i galaretowate. Czy to jest czopek czy kawałki (np błona jelita)? poza tym zauważyłem, że te jakby kawałki czopka są w kale. Nic by w tym nie było dziwnego, ale te kawałki są w środkowej części stolca. Moje pytanie - czy kał się formuje w odbytnicy i tam się może mieszać z tym czopkiem? Jeśli nie to co może odstawać od stolca, ze środkowej częsci. To coś przypomina czopek. czy czopki mogą powodować bardzo duże wzdęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest czopek czy kawałki (np błona jelita)? - tak to mogą być kawałki czopka, ale to zazwyczaj substancja balastowa, która pozostaje po wchłonięciu się środka leczniczego czopka czy kał się formuje w odbytnicy i tam się może mieszać z tym czopkiem? - tak czy czopki mogą powodować bardzo duże wzdęcia? - zależy jaki środek leczniczy zawiera, ale może dawać takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raskunia25

Miałam usuwane hemoroidy m.Barrona.Lekarz stwierdził rownież zwęzenie odbytu i jego szczelinę.Zabieg był b. bolesny i potem też mnie jeszcze bolalo,szczególnie przy zalatwianiu się.Żeby bylo mi lżej zażywalam rano 2 łyzeczki Ispagulu.Nie krwawię,ale mimo to te hemoroidy nie odpadają,a minąl już tydzień.Czy powinnam używać jakieś czopki.Jak długo to moze jeszcze potrwać zanim odpadną hemoroidy*są na zewnatrz.Czy potrzebna jest wizyta kontrolna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnam używać jakieś czopki. - nie ma takiej potrzeby Jak długo to moze jeszcze potrwać zanim odpadną hemoroidy*są na zewnatrz - może to trwać nawet 4-6 tygodni Czy potrzebna jest wizyta kontrolna? - tak, po około 4 tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×