Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

USG tarczycy - gruczoł tarczowy dwupłatowy powiększony dolny


Gość BARBARA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłam na usg tarczycy i nie wiem co bedzie dalej termin do endo odległy a nęci mnie pytanie czy to nie jest nic stasznego napiszę opis gruczoł tarczowy dwupłatowy powiększony dolny biegun płata lewego schodzi za mostek o niejednorodnej echostrukturze.W płacie prawym guzki lito-torbielowate 3 guzki.W płacie lewymw dolnym biegunie lity hipoechogeniczny o sred 11mm powyżej lito torbielowaty o wym 15mm x10mm z zwapieniami,gurnym biegunie hiperechogenicznyo sred 7mm prosiłabym czy czeka mnie operacja .dziekuję o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacha231

Witam. Jestem nowa. Przeczytałam wszystkie strony tego forum. Dużo się z niego dowiedziałam. Leczę się na niedoczynność tarczycy od 5 lat. Biorę Euthyrox. Moja endo stwierdziła chorobę Hashimoto. Tsh mam zawsze ponad normę, różnie 5* 6. Przeciwciała a-Tpo poziom 238. Tydzień temu zrobiłam usg *Gruczoł tarczowy o niejednolitej echostrukturze, obustronnie liczne, różnej wielkości ogniska ubogoechowe. Na pograniczu płata prawego i cieśni guzek lity hipoechogenny o średnicy 6,5 mm.* Czy ktoś z Was miał podobny wynik usg? Nie wiem co mam myśleć. Trochę się boję bo od dłuższego czasu źle się czuję. Często mam zawroty głowy i duszności. Będę wdzięczna za jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja od paru lat żle sie czuje ciągle mi sie chcę spać w listopadzie 2011 r. zrobiłam Tsh i mam 4, 87 i usu i też mam guzki to sporą na obu płatach i przyjmuję tab. lorex i w marcu mam powtórzyć Tsh i na kontrol do enykrynologa . Lekarz powiedziała mi ze dobrze że od razu sie zglosiłam . ten problem ma ten.z moja córka i też od 5 lat sie leczy też ma jak pani wyoki pożiom Tpo ponad 200 jest bardzo szczupła i nie przybywa na wadze żle sie czuje głowa zawroty i co my mamay dalej robić a lerzarze mówie że do kończ( do snmiescii) trzeba brać leki .Ja nie moge z tym sie pogodzić jak nie da sie wyleczyć tej choroby . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×