Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak skóry czoła Carcinoma planeoepitheliale basocellulare


Gość halina k

Rekomendowane odpowiedzi

Carcinoma planeoepitheliale basocellulare . moja mama miała operacje skory czoła.była operowana w poniedziałek .za 2 dno pod okiem zaczyna robić się worek z wodą . czy w takim przypadku lekarz powinien dać antybiotyk . jeśli tak to jaki?. czy to jest wyleczalne do końca.wyniki krwi są w dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw jak obrzęk skóry powieki dolnej po zabiegu na czole jest typowy. Nie wymaga to żadnego leczenia, tym bardziej podawania antybiotyków. Można robić okłady z letniego Rivanolu przeznaczonego do spojówek oka (dostępny taki roztwór w aptece).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano mama była bardziej zapuchnięta .miała większe worki z cieczą pod oczami .Jednak rano szybko pojechałam do lekarza który robił zabieg . okazało się że na ranie zrobił się lekki naciek .Lekarz zlecił roztwór z sody oczyszczonej oraz na worki pod oczami okłady z rumianku.o godz 18 mama poczuła się lepiej. mam nadzieje że to będzie koniec mojego problemu . Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz z poważaniem . halina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Halina k

Rok temu pisałam o problemach skórnych mojej mamy.Po pół roku choroba zaczeła robić nawroty ,po prostu z lewej strony na wysokośći oka zrobił się nowy naciek i na prawej brwi wielkośći 2 zł zaczoł robić się następny naciek.Ja faktycznie bardzo to przeżywałam i szukałam wszędzie jakich kolwiek wiadomości jak zwalczyć tą chorobę no i udało mi się . Do tych nacieków zrobiłam roztwór solny 1 łyżeczka soli kuchennej na szklankę wody i to przykładałam na ranę przez 7 dni .Rana sama się zamkneła i zrobił się piękny strup .Do mycia twarzy rano i wieczorem używa mydła Siarkowego. Po miesiącu strupki same odpadły i zeszła opuchlizna z twarzy. Piszę o tym bo może pomogę innej osobie jak szybko zwalczać tą paskudną chorobę twarzy . Pozdrawiam Ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia byla operowana w ubiegłym roku.Usuwano raka podstawnokomorkowego.Przeszła radioterapie,rana jest nadal otwarta,sączy się z niej,prawa strona policzka czerwona,bo to z niej usuwano narosl.Lekarze daja tylko masci do smarowania i plyn do przemywania.Otwór jest szerokości 1,5 cm spod oka do konca nosa.Teraz byla na tomografi twarzy,ale nie ma jeszcze wynikow.Jest zalamana,wazy 51 kg.Nie wychodzi z domu.Ma 79 lat i zdaje sobie sprawe,że kolejnej operacji może nie przeżyc,a poderzewaja przerzuty na mozg.Najbardziej jej chodzi o to żeby ta brzydka szrama się zarosła i nie wie gdzie dalej szukac pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×