Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W trzustce nie można wykluczyć izodensyjnej masy rozrostowej


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się martwię - w badaniu TK we wnęce wątroby i wzdłuż aorty stwierdzono węzły chłonne o średnicy 1,6cm, natomiast niejasny jest obraz w obrębie głowy trzustki i wyrostka haczykowatego, napisano, że nie można wykluczyć izodensyjnej masy rozrostowej o średnicy 2,4cm-poza tym trzustka bez zmian. Skierowano mnie na MRI. Od 25 lat choruję na cukrzycę, od 7 lat zdiagnozowany mam dermatomiositis - jak to wszystko rokuje, co może znaczyć taki wynik TK - bardzo proszę o odpowiedź - dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niestety na podstawie tych wyników badań nie można nic więcej powiedzieć niż opisał to radiolog. Dokładniejszym badaniem będzie MR. Powiększone węzły chłonne wskazują na toczący się w tej okolicy proces, ale czy zapalny czy rozrostowy to trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź - proszę tylko powiedzieć, które z tych zmian lepiej rokują: zapalne czy rozrostowe? Czy może to być to...najgorsze? Bardzo się boję wyniku MR a nawet samego badania ponieważ na domiar wszystkiego mam klaustrofobię - czy można wykonać rezonans nie będąc cała w aparacie? czy głowa może być na zewnątrz - przepraszam za być może infantylną postawę, ale bardzo to przeżywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalne czy rozrostowe? - lepiej zapalne, rozrostowe świadczy o chorobie nowotworowej czy można wykonać rezonans nie będąc cała w aparacie? - niestety nie jest to możliwe czy głowa może być na zewnątrz? - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×