Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy a test na krew utajoną


Gość Michał27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przepraszam ,że aż tak rozległe pytanie ale bardzo proszę o pomoc. (może zacznę jednak od końca) Miałem przypadek który wystąpił pierwsze jakieś 1,5 roku temu (straszne swędzienie odbytu, trwający pare dni - sam ustąpił - nastąpiło także krwawienie...)Był spokój a sytuacja sie powtózyła z nasileniem ok 4 ms temu - straszny swąd , świerza krew podczas oddawania kału , wystąpie takiej jakby *kulki* zaraz koło odbytu - jakby nabrzmiałej - bolała podczas nacisku. Strasznie to wszystko swędziało ,że nie dało sie wytrzymac - az brałem tabletki na ból - kulka się zmniejszyła i swąd zniknął po ok tygodniu (do tej pory nie powróciło)... czy to mogły być żylaki ? I jaki to może mieć wpływ na dzisiejeszy wynik testu na krew utajoną ? Czasem widzę w kale świeża krew często pomieszana ze śluzem... JEdnak podczas brania próby nie zauwazylem świezej krwi... Prosze o pomoc ! moje dolegliwości pojawiły sie ok 1,5 roku temu: - cały czas luźne stolce często z pojawieniem się śluzu i krwi (? - czerwone zabarwienie w śluzie ) - często zaraz po zjedzeniu (lub w krótkim czasie po) mam potrzebe pójścia nagłego do WC ( często pojawienie się głośnych gazów przed oddaniem zresztą znikomej iości kału (zazwyczaj śluzz domieszką wodnistego kału). - *bulgotanie* , przelewanie się w brzuchu - śmierdzące gazy ( zazwyczaj rano ) Pojawiło się to po ok 2-3 latach bardzo stresującego i nerwowego życia. (bardzo stresująca praca + szkoła)Bardzo przejmowałem się każdym wydarzeniem z życia (czy to egzamin czy impreza... Ogólnie nerwus do potęgi jestem (teraz sie bardzo ograniczam).Często *goni* mnie do WC własnie jak sie zdenerwuje. ( często nagle atakuje mnie potrzebe do WC jak mam swiadomość ,że wkrótce bedę w domu (wyjezdzam do niego -czesto atakuje mnie o podobnych porach jak wracam z pracy), lub jak już wchodzę do domu ). Próbowałem diety na IBS - trochę się poprawiło - generalnie jak zjem np jogurt albo mleko to jest tragedia ( przelewanie, bulgotanei itp) Byłem oczywiscie u lekarza - krew, mocz - wszystko w idealnych standardach ( żelazo tez)Jednak test na krew utajoną wyszedl pozytywny :( Mam go powtózyc .....Duzo naczytałem sie o raku jelita... Czy w wyniku zylaków które mogłem mieć może wyjść test pozytywny ? pozdrawiam! Michał 27 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po pierwsze bardzo możliwe, że ma Pan problemy z żylakiami odbytu za czym przemawiają opisane guzki wystające z odbytu. Świąd natomiast jest objawem stanu zapalnego. W takiej sytuacji można zastosować czopki doodbytnicze działające przeciwzapalnie i ściągająco, co łagodzi dolegliwość ale nie likwiduje przyczyny. Także z tym problemem należy udać się do proktologa. Po drugie objawy związane z biegunką, gazami i spożywanymi posiłkami mogą wskazywać na nietolerancję laktozy (bardzo częsty problem). W tym celu należy skonsultować się z gastroenterologiem i wykonać odpowiednie testy diagnostyczne. Oczywiście dieta ma w tym wypadku istotne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eech ja nie pamiętam kiedy zrobiłem na twardo,,,, częste krwawienie z hemoroidów , a teraz zawroty głowy i jakby omdlenia , echo i ekg serca nic nie pokazało , czekam na koltera... jak czytam posty o nerwicy to chyba znalazłem odpowiedź dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze mam jakas chorobe zwiwazana z ukladem pokarmowym. :( Nie lubie chodzic po lekarzach i wystawac cale dnie w kolejkach, wiec zaczelamszukac jakim badaniem moge to sprawdzic czy cos mam i trafiłam na takie test Caretest FOB- krew utajona. Co myslicie o takich testach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×