Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pooperacyjny rozstęp mięśni


Gość tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem pół roku po operacji resekcji małego kawałka jelita cienkiego .. Ostatnio zacząłem lekko trenować na siłowni ... jednak tuż nad końcem blizny ( zaczynajacej sie pare cm pod pempkiem a kończącej pare cm nad nim) pojawilo sie uwypuklenie . Jest miękie naciskając je nie napotykam żadnego oporu za to odnosze wrażenie jakbym nie mial w tym miejscu mieśni brzucha ,dotykajac na okolo uwypuklenia czuje pod skórą mięśnie natomiast w jego miejscu znajduje sie jakby okrągla dziura. Na poczatku myślałem ze to przepuklina ale po przeczytaniu forum myśle ze to raczej rozstep miesni .... i tutaj wreszcie pytanie .. jeśli to rozstep a nie przepuklina to czy moge dalej uprawiac sport? Czy od podnoszenia cieżarow rozstep może przerodzic sie w przepukline ???? Oczywiscie udam sie z tym do lekarza ale póki co wolał bym znać odp na te pytania . Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pan opisuje to raczej przepuklina, a nie rozstęp mięśni prostych brzucha. W miejscu blizny pooperacyjnej po cięciu pośrodkowym nie pojawia się rozstęp mięśni lecz najczęściej przepuklina pooperacyjna. Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się z chirurgiem. Taka przepuklina wymaga leczenia operacyjnego. Proszę w chwili obecnej nie obciążać mięśni powłok brzusznych, gdyż może dojść do powikłań związanych z przepukliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×