Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tomografia prawej półkuli mózgowej


Gość ula

Rekomendowane odpowiedzi

w prawej półkuli mózgowej dwa duże obszary hypodensyjne ,odszary maltacji tkanki mozgowej w płacie czołowym ,mniejszy na styku skroniowo-potylicznym. Niewielkie ogniska hypodensyjne naczyniepochodne obecne w strukturach głębokich prawej pólkuli mózgowej i centrum semiovale po stronie lewej.Układ komorowy o zaznaczonej asymetrii szerokości komór bocznych,prawa szersza od lewej ,ust.w lini posrodkowej. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle lekarz oprócz opisu radiologa posiada jeszcze zjęcie dzięki czemu widzi zmiany. Nie znam też przyczyny, z jakiej zostało wykonane badanie tomograficzne. Tak naprawde zmiana hipodensyjna może być zmianą późną krwiaka śródmózgowego czy np. guza (gwiaźdźiak, glejak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ewidentnego rozpoznania czym jest taka zmiana hipodensyjna nie mozna włączyć odpowiedniego leczenia. Po określeniu morfologii i histopatologii zmiany dopiero można zastosować odpowiedni sposób leczenia. Zmian hipodensyjna może sugerować różne choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katarzyna

jestem po uderzeniu w głowe w rozpoznaniu napisano mi ze mam wstrząśnienie mózgu....a tomograf wykazał ognisko hypodensyjne sr 8mm połozonego w prawej półkuli mózgu....co to znaczy? Proszę o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że jak się nie wie to się nie odzywa :) A anonimowość nie zwalnia od zachowania choć odrobiny kultury :) Hipodensja=hypodensja :) ponieważ w biologii *y* wymienia się na *i* i na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzis przeczytałam swój wyrok-ognisko hipodensyjne 8mm prawa strona glowy-zt ego wrażenia nie pamiętam w jakim miejscu,bo nie mam wyniku.Wydawało mi się ,że do tej chwili normalnie funkcjonowałam-jestem aktywna,pracuje na półtora etetu i co?zaczną się szpitale?można z tym dalej normalnie żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×