Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie klatki piersiowej przy oddechu, śmiechu, kaszlu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . dzisiaj gdy się śmiałam (dość mocno) złapał mnie przeraźliwie kujący ból po prawej stronie klatki. za Każdym razem gdy oddycham , śmieje, się, kaszle, robię energiczne ruchy ból nasila się i nie da się wytrzymać, mam bardzo ograniczone ruchy ,ból wystąpił teraz również po tej samej stronie na plecach pod łopatką...Czytalam na forum , pewna dziewczyna miała podobne objawy i okazało się to chorobą . Rozmawiałam z tata i powiedział mi ze jedno zebro mogło mi zajść na drugie i dlatego mnie boli . to możliwe ? proszę o odpowiedz, bo ból jest silny . z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie nerwoból czyli samoistne podrażnienie jakiegoś nerwu międzyżebrowego lub być może i stan zapalny jakiegoś nerwu obwodowego. Środki przeciwbólowe i przeciwzapalne miejscowo i ogólnie powinny zniwelować dolegliwości bólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem chora kaszel, goraczka,jednym slowem przeziebilam sie po tygodniu zaczelo mnie kluc po prawej stronie pod klatka piersiowa gdy oddycham smieje sie i poruszam reko to bol sie nasila ciezko mi spac na boku musze spac na plecach czy moze ktos mi powiedziec co sie dzieje?? slyszalam ze to jest od choroby i zniknie bol kiedy przeztane kaszlec i bed zdrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam anginę i właśnie zaczęło się od bóló po prawej stronie klatki, kiedy brałam głębszy wdech lub się smiałam. To jest okropne, z tym się zyć nie da. Czy jak wyzdrowieje to to mi przejdzie samoistnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem takie same objawy 3 dni temu ze nawet nie dało sie ruszać,stać ani nawet głębszego oddechu złapać. Wiec zadzwoniłem na pogotowie i czekałem aż przyjedzie,ale na szczęście przyjechali po paru minutach przebadali i stwierdzili ze to nic innego jak stan zapalny mięśni czy jakoś tak i kazali mi zgłosić się do lekarza wiec poszedłem. A lekarz mi przepisał leki przeciwbólowe i już nie boli bynajmniej tak bardzo no tylko troszkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×