Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz lity tarczycy, łagodne płaty i grupy komórek pęcherzykowych tarczycy


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Opis USG tarczycy: Przy dolnym biegunie płata prawego stwierdza się zlewające się zmiany o lekko obnizonej echogeniczności śr. od 8 do 18 mm- obraz usg jak w wolu wieloguzkowym. Wynik biopsji: Rodzaj materiału: bac PP tarczycy - guz lity. Rozpoznanie: łagodne płaty i grupy komórek pęcherzykowych tarczycy. Nie wiem co oznacza ten opis, czy są to zmiany łagodne podlegające tylko obserwacji, czy należy liczyć się z koniecznością zabiegu chirurgicznego. Terminy wizyty u endokrynologa, który powie mi czego mogę się spodziewać, jest dopiero za 3 miesiące. Czy w związku z wyżej opisanym wynikiem, powinnam niezwłocznie skorzystać z porady endokrynologa prywatnie (szybszy termin wizyty)? Prosze o pomoc. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany sugerują, że są to guzki typu koloidowego, zwyrodnieniowego, bez podejrzenia procesu nowotworowego. Guzki są małe. Raczej takie zmiany nie wymagają leczenia operacyjnego. O dalszym leczeniu powinien zadecydować endokrynolog. Nie znam jakie ma Pani objawy kliniczne ani nie znam wyników badań hormonalnych krwi, aby doradzać czy powinna Pani pilnie skonsultować się z endokrynologiem czy w trybie planowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o wyniki badań, to miałam jedynie TSH, które wyszło w normie. A z objawów klinicznych: dolegliwości ze strony krtani: uczucie suchości, drapania po prawej stronie oraz uczucie *guli* w gardle, niemożliwej do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×