Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja tętniaka aorty brzusznej


Gość Kaziu06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zapytanie na temat przebiegu operacji *tętniaka aorty brzusznej* (5,1 cm po USG): 1. jakie są techniki stosowane w operacji, 2. jakie rokowania 3. jak długa rehabilitacja 4 . czy są nawroty tego schorzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakie są techniki stosowane w operacji - z cięcia pośrodkowego brzucha dochodzi się do tętniaka, rozcina go (klemując - zaciskając wcześniej dopływ i odpływ krwi z niego), we wnętrze tętniaka wszywa się specjalną protezę naczyniową 2. jakie rokowania - w tętniaku o takiej wielkości bardzo dobre, powikłania są rzadkie 3. jak długa rehabilitacja - około 3 miesięcy 4 . czy są nawroty tego schorzenia - w miejscu wszytej protezy już tętniak nie powstanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację tętniaka aorty brzusznej w 2005 roku.miałam wszytą protezę prostą, i żadnej rehabilitacji.Obecnie robiłam badanie angio TK opis brzmi tętniakowate poszerzenie aorty brzusznej do szerokości 5 cm czy to możliwe by lekarz opisujący nie zauważył protezy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość onaaaa...

Moja babcia jest po operacji tętniaka aorty brzusznej ktora odbyła sie w czwartek... Moje pytani jest takie ponieważ babcci nie wolno nic pic jedynie moczyc usta... Dlaczego jeszcze nie można jej podać nic do picia? Dodam ze po operacji nerki nie pracowalyi ogólnie wspominali cos o drugiej operacji ale na chwile obecna ni będą jej otwierać... A my sie zastanawiamy dlaczego ciągle nie może normalnie pic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×