Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące guzki na głowie


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Mam takie pytanie od paru lat mam guzki na głowie -byłam z tym u lekarza rodzinnego i powiedział mi ,że to może być włókniak albo tłuszczak . Jednak zastanawia mnie ten fakt ze przez te parę lat mnie to nie bolało dopiero od jakiegoś czasu zaczynam odczuwać bul . Nie wiem czy jak się zdecyduje się na zabiek czy bedę mogła karmić moją córeczką piersią . Jestem też ciekawa czy blizny po wycięciu bedą widoczne? pozdrawiam Agata-19lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie to nie tłuszczaki ani włókniaki tylko kaszaki. Zaczęły boleć, gdyż pewnie są w stanie zapalnym. Zabieg jest prosty i krótkotrwały. Plega na nacięciu skóry nad guzkiem i wyłuszczeniu go w znieczuleniu miejscowym. Blizna niewielka i mało zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest ryzyko ,że mogą się pojawiać kolejne guzki? po nacięciu ten kaszak jest usuwany laserem ? a czy po tym zabiegu będę mogła karmić dalej piersią? i czy po zabiegu trzeba być pod opieką lekarza specjalisty? pozdrawiam Agata-19 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ryzyko ,że mogą się pojawiać kolejne guzki? - tak, zawsze jest takie prawdopodobieństwo po nacięciu ten kaszak jest usuwany laserem ? - kaszaka po nacięciu skóry wyłuszcza się wraz z całą torebką, a ranę zaszywa, nie używa się lasera a czy po tym zabiegu będę mogła karmić dalej piersią? - tak czy po zabiegu trzeba być pod opieką lekarza specjalisty? - po około tygodniu chirurg usuwa szwy i leczenie jest zakończone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie małe pytania: czy w miejscu blizn mogą nie rosnąc włosy-środek głowy,bok? czy to może być przyczyną wypadania durzej ilości włosów? czy to może być powodem też , że bardzo schudłam -13 kg z mojej wagi ? czy wszystkie guzki są usuwane naraz czy po 1 w odstępie czasowym ? a jaki jest powud powstawania tych kaszaków? czy kaszaki są genatyczne? [ z tego co czytałam na wikipedjach jest to rodzaj niegroźnego nowotworu czy to prawda ?] pozdrawiam Agata-lat 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w miejscu blizn mogą nie rosnąc włosy-środek głowy,bok? - zazwyczaj rosną w tym miejscu włosy czy to może być przyczyną wypadania durzej ilości włosów? - nie czy to może być powodem też , że bardzo schudłam -13 kg z mojej wagi ? - nie czy wszystkie guzki są usuwane naraz czy po 1 w odstępie czasowym ? - najczęściej pojedynczo po 2 tygodniowych odstępach czasowych a jaki jest powud powstawania tych kaszaków? - kaszaki powstają samoistnie bez uchwytnej przyczyny patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaszak czy kaszaki są genatyczne? - nie udowodniono takiego podłoża [ z tego co czytałam na wikipedjach jest to rodzaj niegroźnego nowotworu czy to prawda ?] - w niecałym 1 procencie może zdarzyć się nowotwór w kaszaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Mam ważną informację dla Ciebie na temat kaszaków które właśnie w ten piątek miałam usunięte chirurgicznie i przy znieczuleniu miejscowym. Ja zażyczyłam sobie dodatkowe znieczulenie, bo na mnie znieczulenia i leki przeciwbólowe prawie nie działają, z leków działa tylko aulin i ketonal 200 - wydawane jedynie z przepisu lekarza. Więc mam teraz o 2 duuuże kaszaki mniej na głowie i fajne połyskujące na zielone szwy, oczywiście boli zrastanie się tkanek na głowie. Nawet porobiłam sobie parę pamiątkowych zdjęć głowy po tym zabiegu chirurgicznym. Zostały mi do usunięcia jeszcze 3 kaszaki, a włosy i tak odrosną po uprzednim wygoleniu. Nie bój się tylko zadbaj o gładkość skóry usuwając te kaszaki. Nie ma przeciwskazań do karmienia piersią, nie słyszałam o tym. POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marzena 37lat

tez mam jakies dziwny bule glowy i rosnace guzy tak widoczne ze szok lecz boje sie ze to rak zlosluiwy,mam skierowanie do neurologa lecz pelno strachu,boje sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zdecydowałam się na zabieg usunięcia dwóch kaszaków wielkości kilku milimetrów. zrobiłam to w gabinecie prywatnym, zabieg całkowicie bezbolesny gdyż w znieczuleniu miejscowym. trwał może 20 minut, potem od lekarza dostałam receptę z antybiotykiem i zapisanym środkiem dezynfekującym do przemywania. zastanawiam się jednak, bo dziś zauważyłam że w okolicy nacięć wypadają mi w niewielkiej jak na razie ilości włosy czy to normalne? włosów Nie miałam wycinanych zbyt dużej ilości włosów, lekarz w większości odsunął włosy przeszkadzające zawiązując je na specjalne gumki i spinki, po zabiegu zostały one zdjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×