Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawczak odwrócony w nosie


Gość Ewa Z

Rekomendowane odpowiedzi

Wymacalam w nosie narośl. lekarz stwierdzi, że to brodawczak odwrócony. Czekam na wizyte u laryngologa w szpitalu. czeka mnie operacja. jak ona wygląda/ Czy długo się leży w szpitalu po zabiegu? czy ten brodawczak to coś groźnego, bo mam zalecenie tomografii nosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej co do szczegółów tego zabiegu dowiedzieć się od laryngologa, który Panią będzie operował. Najczęściej zabieg jest krótki, wycina się samego brodawczaka i tamponuje nos. Zabieg wykonywalny jest w znieczuleniu. W szpitalu leży się 1-2 dni. Brodawczak jest zmianą łagodną. Doszczętne jego usunięcie leczy całkowicie tą zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot własni e zisiaj wyczułam u dziecka w nosie przy wylocie na samym poczau cos twardego jak by kosc narastała czy narosl jakas niewiem co robic zatyka mudziurke dziwnie to wyglada prosze mi powiedziec co to morze byc synek ma 7 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania co to może być. Może to tylko jakiś miejscowy stan zapalny gruczołu znajdującego się u ujścia przewodu nosowego. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonstatować się z lekarzem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio mialam problemy ze snem budzila mnie suchosc w nosie a kiedy probowalam to wysmarkac pojawiala sie krew dzis z ciekawosci zajzalam do tej dziurki troche sie przestarzylam bo od wewnetrznej strony zauwazylam narosl dosyc duza jest twarda mokra troche obkrwawiona jakby sie z niej saczylo co chwile mam suche skrzepy i mam problemy z oddychaniem przez ta dziurke.Nie wiem czy to jakis polip co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2014 o 02:13, Gość Gosia napisał(a):

Brodawczak odwrócony w jamie nosa ,miałam dwa razy usuwany w odstępach 4 lat pojawił się po raz trzeci, mimo że jest usuwany lubi się odnawiać, mam nadzieję że do trzech razy sztuka.

Właśnie czekam na diagnozę. Lekarz podejrzewa brodawczaka w nosie ale jeszcze nie ma 100 procent pewności  .zmianę zauważyłam rok temu. Myślałam że to strup zadrapanie ale z czasem to noe znikało, nie przeszkadzało zupełnie i zapomniałam. Teraz od czasu do czasu zaczęło to swedziec.  Zauważyłam że urósł,  jest jakby na tej chrzastce zaraz przy wejściu no.nosa, jest raczej koloru białego, ma.nie równa lekko twardawą strukturę. Jestem przerażona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×