Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy ból bardziej z lewej strony jamy brzusznej to ból żołądka?


Gość VoX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Czy ból bardziej z lewej strony jamy brzusznej (niż na środku nadbrzusza) na górze świadczy o jakichś zmianach w żołądku? Dokąd sięga żółądek idąc od środka nadbrzusza w lewo? Czy zmiany w żołądku lub dwunastnicy (stany zapalne, wrzody i nowotwór) jest uzależniony od tego co, ile i kiedy jem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ból rzeczywiście może być spowodowany patologią w zakresie żołądka. Zakres usytuowania żołądka w jamie brzusznej jest trudny do ustalenia ponieważ żołądek jest ruchomy. Najczęściej żołądek swoim zakresem przekracza po lewej stronie linię pośrodkową ciała w znacznym stopniu. Czy zmiany w żołądku lub dwunastnicy (stany zapalne, wrzody i nowotwór) jest uzależniony od tego co, ile i kiedy jem???? - tak, oczywiście dieta ma na to szczególny wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może powodowować, że praktycznie cały czas (tylko w ciągu dnia) odczuwam dyskomfort w lewym nadbrzuszu. Ten dyskomfort nie zwiększa się podczas ucisku tego miejsca. Bardzo się zmniejsza lub nawet znika jak się położę. W nocy nie występuje. I praktycznie na ten dyskomfort nie ma wpływu to co jem, ile i kiedy? Mam skoliozę oraz jak to lekarz określił zniesienie fizjologicznej lordozy. Dodatko zauważyłem, że w okolicy miejsca co czuję ten dyskomfort są te chrzęstne połączenia żeber i one mi bardzo przeskakują i strzelają. Czy to może wskazywać na nowotwór???? Dodam, że ten ból utrzymuje się kilka miesięcy. Wyniki krwi (morfologia, ob, Fe), krew utajona, są w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie mecze ponad rok , tak samo jak autor powyzej, bole mam caly czas w dzien , jak sie poloze bole sie zmniejszaja lub ustepuja, w nocy nie wystepuja, sa to bole zoladka takie uciskanie, po lewej stronie i na srodku zoladka, po za tym jak zjem to mnie cisnie gorzej, tal az musze sie polozyc, 3 gastroskopie i inne badania nic nie wykazaly a ja sie mecze dalej.mam rowniez zaparcia i reflux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×