Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po lewej stronie pod żebrami przypominający kolkę


Gość Domi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od paru dni boli mnie po lewej stronie jamy brzusznej ponizej żeber, ból przypomina bardziej kolke,boli przy kasłaniu przy nacioganiu ciała, naciskam i szypko puszczam bardziej boli, ogolnie ból nie nasila sie i nie ustaje jak również nie przemieszcza się, w nocy moge spac bez zadnych problemów, reguralnie sie wypróżniam jak rownież nie mam i nie miałam temperatury. Prosze mi doradzić i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co się dzieje bez badania. Takie bóle raczej mają charakter neuralgii czyli samoistnego podrażnienia nerwu obwodowego. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Być może lekarz celem pogłębienia diagnostyki po badaniu zadecyduje o wykonaniu np. USG jamy brzusznej czy też RTG klatki piersiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) od 2 miesięcy intensywnie ćwiczyłam, około m-c temu zauważyłam że na lewej piersi robi mi sie zgrubienie, początkowo było małe, teraz się powiększyło i wyczuwam coś co pod palcami przypomina żyłkę o srednicy jednego cm i teraz sięga od piersi az za żebra. Wykonałam badanie usg piersi i lekarz stwierdził że nie widzi żadnych zmian w tkance podskórnej, proszę mi powiedzieć czy ktoś z czymś takim się spotkał i co dalej mam z tym robić, sama już jestem okropnie przestraszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz lat30

JA tego typu ból odczówam od jakiegoś roku , nie stety zawsze mi nie podrodze do lekarza :-/ Mój ból odczuwalny jest najbardziej kiedy jade samochodem w pozycji siedzącej powiedzmy pochylony do przodu, lub kiedy siedzę w pracy przy komputerze. W tedy boli mnie bardzo po lewej stronie pod rzebrami. Natomiast kiedy się wyprostuję ból co nie co ustępuje , ale to wygląda tak jak bym podrażniał jakiś narząd siedząc w ten sposób. Zauwarzyłęm również że własnie w tym miejscu boli mnie dość czesto nawet jeśli chodzę. Dziwna sprawa , ale czy to może być naprzykład spowodowane owrzodzeniem rzałądka lub dwunastnicy ?? ? Pytam ponieważ kilka lat temu leczyłem się ponieważ miałęm wrzody an dwunastnicy. Może to jakiś nawrót tej nie dogodnej sytuacji ?? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek lat 13

Boli mnie z lewej strony pod żebrami boli mnie od tygodnia , trenuje lekkoatletyke czy to może mieć związek? Boli mnie jak biegam lub gdy szybciej oddychm lub ide . Prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek lat 13 - kiedy mnie bolało podczas oddychania ( też biegam/pływam) lekarz ogólny wskazał związek z kręgosłupem ( bolało przy oddychaniu głębokim i szybkim wyproście podczas rozgrzewki) i po badaniu wyszła mała przepuklina więc warto sprawdzić kręgosłup, albo przynajmniej wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×