Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Subtotalne usunięcie tarczycy


Gość halszka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji.Leczenie operacyjne*subtotalne usunięcie tarczycy.Wynik badania histopatologicznego* Rozpoznanie*Wole guzowate tarczycy:guzki rozrostowe głównie wielopęcherzykowate,częściowo ulegające zwyrodnieniu koloidowemu,ogniskowe włóknienie oraz drobne wylewy krwi.Opis makroskopowy:Prawy płat-wym.4x3x2 cm,waga 11g.z otorebkowanym,koloidowym guzkiem śr 2 cm dochodzącym do torebki płata.Lewy płat-wym.3x2x1,5 cm.waga 6 g.Budowa miąższowa .prosze o wyjasnienie czy to rak pęcherzykowaty co wyszło mi z biopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie martwić. W wyniku nie ma żadnego raka. Zmiany są typowe dla zwyrodnienia tarczycy. Nic groźnego. Dalsze leczenie pod nadzorem endokrynologa. Zapewne włączy substytucyjne dawki hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po całkowitej resekcji tarczycy,czekałam tylko na badania nowotworowe po wycietej tarczycy.Nie zdążyłam odebrać i zadzwonił lekarz z prośbą,abym przyszła osobiście i porozmawiała z nim.Wielki strach,to jest to co teraz czuję.mam żal do lekarza rodzinnego,że zignorował objawy z jakimi niego przychodziłam.Dopiero jak wymusiłam na nim skierowanie na badania,po badaniach wszystko szło na cito.Operacje mała w Gdańsku w szpitalu MSW,tam zajeli się mną bardzo dobrze i z szacunkiem jaki należy się człowiekowi.Jestem z Lęborka to piękne miasto,ale jeśli chodzi o opiekę zdrowotną to daje dużo do zczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×