Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Anty tpo i Hashimoto


Gość dziekuje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma ewidentnego poziomu p/c anty TPO, aby na 100% rozpoznać wole Hashimoto. Na to rozpoznanie składają się także objawy kliniczne, biopsja cienkoigłowa oraz stan poziomów hormonów tarczycy. patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje weszlam na ta strone ale duzo mi to nie mowi nie wiem o co chodzi w tych procentach moje wyniki robione rok temu:MOJE USG: tarczyca dwuplatowa w prawidlowym polozeniu. plat prawy 7ml plat lewy 7ml ciesn 5mm Echogenicznosc miazszu nierownomiernie obnizona,przeplyw przez miazsz w opcji pd podwyzszony zdj. tarczyca bez zmian ogniskowych. nad ciesnia odczynowy wezel chlonny wlk.6 *3mm zdj. pozostale wezly chlonne szyjne bez zmian. WYNIKI: Anty TPO &#8211* 324,3 IU/ml norma *115 f T4 1,36 ng/dl norma 0.93 &#8211* 1.7 f T3 4,54 pg/ ml norma 2,57 -4.43 pozniej zaszlam w ciaze ale bralam euthyrox zrobilam w wakacje krew wyszlo: TSH-24.330 norma 0.27-4.2 ft4-0.672 norma 0.93-1.7 ft3-2.41 norma 2.57-4.43 dostalam euthyrox 50 i 75 jeden dzien 50jeden 75 przez 10tyg po tym czasie zrobilam tsh wyszlo 10 a ft3 i ft4 norma znow biore euthyrox ale 75 codzien teraz po 6tyg zrobilam krew wyniki : tsh:4.85 ft4:11.9 ft3:3,2 troche za male bo norma jest od 3.4 anty tpo:347 pytam bo lekarz nic mi nie powiedzial i nie wiem co mi jest niby powiedzial ze przy hashimoto sa wieksze anty tpo i nie wiem co o ttym myslec jestem za granica czekam w kolejce tu do endokrynologa ale wizyte mam dopiero za prawie miesiac bardzo prosze o odpowiedz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przekonać się dokładnie co dzieje się z tarczycą (obecnie jest to niedoczynność zapewne na podłożu zapalenia) trzeba by jeszcze wykonać biopsję cienkoigłową. Dopiero wynik biopsji może odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedniego leczenia o tym musi zadecydować lekarz endokrynolog. W przypadku zapalenia tarczycy podaje się też leki przeciwzapalne. Stan zapalny wywołuje zniszczenie miąższu tarczycy co doprowadza do jej niedoczynności. Leczenie zazwyczaj jest długotrwałe.Proszę w tej sprawie dokłądnie skonsultować się z endokrynologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euthyroks bralam przez pol roku.teraz letroks.anty tpo mam 10 a norma 34.co mi jest.lekarz twierdzi ze hashimoto.biopsja nie wykazala nic groznego.mam 4 guzy ktore nie rosna ani nie wchlaniaja sie.do tego omdlenia i lzy z nerwow same plyna.bardzo prosze o opinie. tsh tez w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×