Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uczucie w lewym nadbrzuszu zaraz pod żebrami


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że jakakolwiek diagnoza przez internet jest trudna, ale wizyte u gastrooga mam dopiero za kilka dni a się martwię. Co może powodować, że przez większą część dnia czuję dziwne uczucie w lewym nadbrzuszu zaraz pod żebrami lub lekko powyżej środka brzucha z lewej strony. Uczucie przypomina mdłości. Jest mi niedobrze. Uczucie to nie zwiększa się przy dotykaniu i uciskaniu brzucha. Ból ustępuje jak się położe i zaczynam się usypiać. Ból pojawia się w różnych momentach. Bardzo często jak rano wstaję do pracy. Nie odbija mi się, nie mam wymiotów, nie mam gorączki, uczucie to nie jest do końca zależny od tego co i czy jem. Czasem to coś czuję zaraz jak wstanę, czasem jak coś zjem. Czasem to uczucie ustępuje po wydaleniu stolca. Badania krwi są wszystkie w normie. Miałem kolonoskopię. I uczucie to pojawiło się pierwszy raz kilka dni po kolonoskopii. Podobno mam zespół jelita drażliwego, choć z tym do końca nie jestem przekonany. Panie doktorze czy jest duże prawdopodobieństwo, że mam nowotwór w górnym odcinku przewodu pokarmowego lub jakaś inna choroba? Czy może to być też zespół jelita? Jeśli tak to dlaczego boli nadbrzusze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy mogą wskazywać na jakąś patologię w zakresie żołądka lub/i dwunastnicy. Dobrze by było celem pogłębienia diagnostyki wykonać jeszcze gastroskopię. O tym jednak musi zadecydować gastroenterolog. Takie objawy raczej nie wskazują na chorobę nowotworową. Oczywiście objawy te także mogą być po prostu związane z zespołem jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×