Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Malformacja naczyniowa


Gość Marlena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 12 dni temu preszłam operacje wycięcia guzka nadgarstka prawego. Myślę, że wszystko jest w porządku, rana się goi. Niestety nie jestem pewna co do pochodzenia tej zmiany. Zaobserwowałam ją już kilka lat temu (3-4 lata). Jeźiłam od jednego do drugiego lekarza. Najpierw, na początku chirurg uznał, iż jest to ganglion. Czytałam dużo w sieci i nic się nie dowiedziałam. Lekarz powiedział, że nie trzeba tego leczyć. Więc to zostawiłam, jednak z czasem zaobserwowałam, że guzek robi się większy i coraz bardziej mi przeszkadza, odczuwałam ból. Więc ponad rok temu zgłosiłam się do innego specjalisty, który nie wiedział co to jest, więc podał mi centralnie w guzka 3 zastrzyki. Nic nie pomogło. Odesłał mnie na rezonans magnetyczny, który zrobiono mi w lutym 2009 roku. W wyniku pisze tak : ** W dolnej części przedramienia prawego w zakresie mięśnia nawrotnego czworobocznego widoczne jest małe skupisko drobnych, wąskich naczyń, które mogą odpowiadać małemu naczyniakowi**. Po tym lekarze byli całkiem zdezorientowani. Mówili, że może to zespół cieśni nadgarstka. Nie wiedziałam już co mam robić, więc postanowiłam czekać. W październiku jednak trafiłam na chirurgię dziecięcą (mam 15 lat) tam lekarz odesłał mnie na powtórzenie rezonansu. Wynik był ten sam, jednak w tym badaniu był większy. Ustalili mi termin operacji na 6.01.10. Więc zgodziłam się. Lekarz określił tą zmianę jako : ** malformację naczyniową**. Dzień przed operacją odwiedził mnie neurochirurg, który miał pomóc chirurgowi przy operacji. Jest już po i wycinki poszły do badania. Ku zdziwieniu wszystkich dotarły już po tygodniu, otrzymałam je przy ściąganiu szwów. Przy wyniku tego badania pisze : STATUS NORMALIS. Co to znaczy? Sama nie wiem już co mam myśleć. Nie wiem w końcu co mi było. Proszę o pomoc. Dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze 3,5 roku temu uderzył w moje lewe podudzie tramwaj- lekarz stwierdził silne stłuczenie, nie miałam gipsu. Obrzęk się zagoił po około 2 tyg. Od tamtej pory nie miałam żadnego urazu w tą łydkę.Od dwóch lat boli mnie lewe podudzie a właściwie jego tylno- zewnętrzna część. Ortopeda wysłał mnie do reumatologa, reumatolog do onkologa a onkolog do chirurga naczyniowego i tak od pół tora roku tułam się po lekarzach a mam 25 lat a ból jest coraz większy piecze i zaczynam gorączkować. Ostatnie USG wskazuje - podejrzenie naczyniaka. Noga mnie strasznie piecze jest coraz gorzej a lekarze mnie tylko odsyłaja na kolejne odległe terminy. USG brzmi: w odległości 13,5 cm od podeszwy po stronie tylno-wewnętrznej kości strzałkowej na pograniczu m. strzałkowego krótkiego i przedziału głębokich zginaczy na przebiegu pęczka naczyniowo- nerwowego widoczna jest zmiana ogniskowa o wymiarach 10x10x18mm hypoechogenna na obwodzie z centralnymi przestrzeniami obwodowymi. Na powierzchni bocznej/ strzałkowej oraz tylnej uwidocznionej zmiany oraz w jej obrębie stwierdza się obecność drożnych naczyń tętniczych. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×