Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jama ustna i szwy rozpuszczalne


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miałem rozcięta dolną wargę od wewnątrz jamy ustnej, po czym zszyto mi ją szwami rozpuszczalnymi. Szwy utrzymują mi się juz od 18 dni i wciąż w na około blizny czuć stwardnienie i szwy. Miałem juz zabieg w tej samej okolicy i przez zbyt długie przytrzymanie szwów pewna część opuchlizny nie zeszła. Chciałbym zapytać jak długo mogą się takie szwy rozpuszczać i czy można zmniejszyć, tudzież zlikwidować stwardnienia w okolicy blizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szwy najczęściej rozpuszczają się i odpadają po 3-4 tygodnich. Jeśli do tego nie dojdzie radzę bezpośrednio skosnultować się z chirurgiem (trzeba będzie je zapewnie w sposób typowy usunąć). Nie ma niestety skutecznych leków na blizny śluzówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. ja mam nieco odwrotny problem bo mam wrazenie ze szwy w jamie ustnej rozpuszczają sie zbyt szybko mimo ze unikam goracych napoi. Nie wiem jak dlugo moze sie goic dosc głębokie rozcięcie wnętrza wargi?? Nie wiem czy szwy dotrwaja*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam w poniedzialek wycinane mogdalki, po zabiegu straszny bol az do teraz a szwy juz z niektorych miejsc sie rozpuscily i wraz ze slina wypluwalam ich kawalki. boje sie ze to tez troche za szybko bo mimo lekow boli niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja rozcielem dolna warge z soboty na niedziele.dzisaj czyli w srode bylem w poradni chhirurgicznej ,lekarz stwierdzil ze ladnie sie goi i szwy sa rozpuszczalne ni emam potzreby ich sciagac .ale jak wygladaj samorozpuszczalne szwy i czym si eroznia od normalnych.czy blizna bedzie widoczne?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha mam farta 4 dni temu dostałem w pysk rozcięli mi wargę górna i założyli tego samego dna szwy rozpuszczalne ,już mam prawie zagojone wszystko a szwy nadal są ,mam pojebany organizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×