Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne u dziecka


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy mój synek miał 7 miesięcy, zauważyłam u niego małego guzka na szyi. Pani pediatra powiedziała, że jest to reakcja poszczepienna , jest to powiększony węzeł chłonny. Kazała obserwować, czy się zwieksza. Mój synek obecnie ma dwa latka, węzełek nadal jest powiększony, nie zwiększył sie ani też nie zmalał.Nadal jest lekko miękki,lekko przesuwalny nie sprawia bólu.Pani pediatra mówiła że on zniknie albo zwłóknie, a tak się nie stało. Co gorsze pojawiły się nowe *guzki* : po drugiej stronie szyi i z tyłu główki.Mój synek żadko choruje, najczęściej jest to przeziębienie. Żadnych poważniejszych infekcji. Pani pediatra uspokaja i mówi,że małe dzieci tak mają. a ja się boję, czy mamy zrobić kompleksowe badania prywatnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pediatra powiedział, że wszystko jest w porządku to tak na pewno jest. U dzieci nawet małe infekcje od razu manifestuję się powiększeniem węzłów chłonnych. To normalne i typowe. Niektóre węzły niestety ulegają z biegiem czasu włóknieniu i mogą pozostać w niezmienionej formie do końca życia. Można ewentualnie wykonać badanie krwi czyli morfologię z rozmazem celem pogłebienia diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz synek ma tez dwa latka i 5 powiekszonych wezlow i bardzo twardych zrobilismy badanie usg szyjki i badanie krwi lekarz mowi ze trzeba obserwowac te badania nie daly konkretnej odpowiedzi nie wiemy z zona co mamy dalej robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja Mała po obu stronach szyi ma na węzłach guzki, nie choruje leciutko przeziębienie przechodzi ma 5 lat. Pediatra mówi obserwujemy ale już od4lat i wszystko jest ok. Ale ja nie czekam ide na badania wyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a mojemu synowi jak pokazał się guz na szyi to nikt nie poznał się, a co się okazało że to nowotwór złośliwy chłonniak linfoblastyczny T-komórkowy i co wy na to nie wierzę od tamtej pory w nic i jak mnie coś niepokoi to żądam szczegółowych badań &#128557*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×