Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeciętne rozmiary jąder


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem studentem II roku studiow medycznych, na przedmiocie biologia medyczna zainteresowałem się różnymi chorobami charakteryzującymi się małymi jądrami [np. z. Klinefeltera]. Szczerze mówiąc [ raczej pisząc] nic u siebie nie podejrzewam, ale moje jądra od młodości były moim największym kompleksem...Z tego wzlędu postanowiłem samodzielnie dokonać pomiarów, czy faktycznie jest tak tragicznie...:) Po czasie jednak doszedłem do wniosku że nie jestem w stanie się sam obiektywnie ocenić. Wykonałem USG. W USG wyszło : prawe: 4,72 x 3,4 x 2,41 lewe 4,78 x 3,2 x 2,34 cm. Wzór na objętość jąder [Lamberta] zaczerpnąłem poniższej strony: http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?335 Wyliczone objętości moich jąder P: 27,5 ml L: 25,5 -*średnia 26,5ml Wg ww. strony średnia objętość jądra wynosi 18,6 ml. Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne, wychodzi wtedy na to, ze moje *małe* jądra są 1,4 x większe od przeciętnego....po prostu niemożliwe. Generalnie trudno znaleźć *pewne* informacje na ten temat w internecie, chociaż jest on poruszany dość często [również na tym forum]. Jestem ciekaw jaką objętość Państwo przyjmujecie za średnią. Wiem że w praktyce przydaje się wyłącznie znajomość zakresu normy [15-35ml], ale chciałbym po prostu z czystej ciekawości poznać *srednią*. Przeszukałem internet.Myślę że odpowiedź na to pytanie zaspokoiłaby ciekawość wielu osób. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jąder to około 4 - 6 cm długości, szerokość 2,5 - 3,5 cm oraz grubość około 2 cm patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%85dro_(anatomia) Według mnie Pana jądra są w zakresie normy i nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju. W wielkości jąder rzeczywiście są duże rozbieżności zakres od 12 do 30 cm3 i tak rzeczywiście w życiu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 17 lat i moje prawe jądro ma rozmiary ok 6cm x 3,5cm, a lewe jest dużo mniejsze i ma rozmiar ok 4cm x 2cm. Nie wyczuwam żadnego guzka ani innych niedoskonałości oprócz rożnicy w rozmiarach jąder. Czy z moimi jądrami wszystko w porządku? Zapomniałem dodać że w wieku chyba 3 lat miałem operację przepukliny. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zakompleksiony

To tak jak ze wzrostem średni wzrost Polaka to 178 cm. Czy przy takim wzroście czułbyś się wysoki. Tak samo z twoimi jądrami, wydają ci się małe chociaż są średnie. Wiem co czujesz, ja miałem kompleks małego penisa. Udałem się z tym nawet do urologa, on podał mi jakiś zastrzyk co wywołał wzwód zmierzył penisa 16,5 cm. Pokazał, że średni penis ma 14,5 cm nawet miał makietę. Jednak w mojej głowie cały czas mój penis jest mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duże jądra prawe 11x5,5 a lewe 9,5x5 cm, trochę mam za duże i z tego powodu czsami odczuwam dyskomfort np. jak siedzę i np. jak jestem na basenie w kąpielówkach to mocno mi dostają i każdy sie gapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×