Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerka przełyku


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

To jest stan zapalny przełyku spowodowany niewydonością wpustu żołądka przez co dostaje się kwaśna treść żołądkowa do przełyku wywołując zapalenie. Leczenie to leki zmniejszające wydzielanie treści kwaśnej żołądkowej oraz leki prokinetyczne. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anietka25

byłam dziś na gastroskopii i dostałam wynik o takiej treści : przełyk-nad wpustem,linijna nadżerka stopnia a a skali la, wpust, okolica wpustowa(również w inwersji)poza cechami niewydolności wpust wpustu bez odchyleń. w jeziorku treść śluzowa,jasna. błona śluzowa żołądka różowa,gładka,w antrum nieznacznie zaczerwieniona(wycinki). odzwiernik i opuszka dwunastnicy kształtne,błona śluzowa opuszki i części zstępującej bez odchyleń. test ureazowy : dodatni bardzo proszę o wytłumaczenie mi o co w tym wszystkim chodzi:) pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST UREAZOWY : DODATNI - oznacza zakażenie Helicobacter pylori Nad wpustem nadżerka to początkowe stadium owrzodzenia zapewne spowodowane cofaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku na skutek niewydolności wpustu żołądka (przejścia przełyku w żołądek). Niewielki stan zapalny części przedodźwiernikowej żołądka. Taki obraz gastroskopowy wymaga leczenia najlepiej pod kontrolą gastroenterologa z kontrolną gastroskopią oceniającą efekt leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×