Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne stolce


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W ubiegłym roku końcem sierpnia miałem wykonywaną kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym, ponieważ odczuwałem różne dolegliwości jelito - bóle kolkowe, ciągnięcie w jamie brzusznej, papkowate stolce. Jelita miałem czyste w środku. Diagnoza - zrosty i/lub IBS. Od ok. 2 tygodni pierwsza część stolca jest kulkowata, druga normalna dużo miększa niż pierwsza. Obie części są połączone. Dzisiaj natomiast rano oddałem stolec właśnie kulkowy, ale w całości. Natomiast w pracy musiałem znowu pójść do WC - oddałem stolec, który był bardzo długi (30-40 cm) o średnicy ok. 1,5 cm. Jest on cieńszy niż zazwyczaj. Czy taki stolec jest normalny? Pytam o średnicę. Czy zwężenie średnicy może być spowodowane, że coś mi urosło od sierpnia na jelitach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stolec raz 1 kólkowaty suchy 2 wilgotniejszy ale nie jednolity ,nie sklejony to może być odchudzaniem się wiec jedzcie wecej przynajmniej do ustąpienia Stolec tzw *ołówkowaty* b cienki to może być przytkane jelito guzem lub 1 kólką stolca Ja po OP kregoslupa nie miałem takich kłopotów ale po pół roku mam stolec kólkowaty w 1szej i ost cźęsci Oczekuje na kontakt z kims kto tak ma * emailem kra4411@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkowaty stolec , to inaczej kamienie kalowe. Są to zle pogryzione i nie strawione resztki pokarmowe które moga się przyczepić w uchylkach jelit , niestety żaden lekarz ci o tym nie powie bo by stracił klijentow na tabletki. Trzeba świadomie jeść , duuuzo warzyw bez smieciowego jedzenia. Polecam książkę Andreasa Moriza ,ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania lub Małachowa. Zacznijcie czytać a nie brać tabletki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×