Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielowata zmiana w kątnicy


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyniku CT w przedłużeniu kątnicy w prawym dole biodrowym a także w styczności z dniem macicy widoczna jest nieprawidłowa struktura i o pogrubiałych ścianach wypełniona gęstą treścią płynową oraz drobnymi pęcherzykami gazu, obraz sugeruje zmianę naciekową ściany kątnicy i wyrostka robaczkowego, w miednicy małej w sąsiedztwie zmiany oraz w zatoce douglasa obecny jest płyn. w obrębie płynu brzusznie do mięśnia gruszkowatego po stronie prawej zmiana torbielowata ulegająca obwodowemu wzmocnieniu - ognisko endometriozy ? w jej sąsiedztwie jajnik prawy. reszta wyniku prawidłowa. mam pytanie o te dwie zmiany, szczególnie o tą drugą i o to jak wygląda operacja takiej zmiany. wyniki laboratorium bez zmian, markery w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jeszcze wykonać kolonoskopię celem oceny stanu jelita grubego (sprawdzić czy podłożem zmian nie jest patologia jelita grubego). Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On musi po całościowych badaniach, obrazie Pani stanu klinicznego zadecydować o dalszym postępowaniu. Zapewne będzie konieczny zabieg usunięcia tych zmian. Decyzje dokładną co do technicznych spraw samego zabiegu na pewno podejmie się dopiero w czasie operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam kolonoskopię, wynik prawidłowy poza kątnicą gdzie jest zmiana naciekowa o charakterze zapalnym, miałam histopatologię i wyszło colitis chronica, mam termin operacji na luty, czy pana zdaniem wytną mi jajnik czy obędzie się bez stomii? czy nic się nie stanie z mieśniem i czy normalnie będę chodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, o ograniczenia po operacji, bardzo lubię rower, jeźdzę w okresie wiosenno-letnio-jesiennym dystanse ok. 50 km, w związku z tym mam pytanie jak szybko będę mogła wsiąść na rower w przypadku operacji laparoskopowej i tradycyjnej, chodzi mi o podanie orientacyjnie czasu powrotu do aktywności fizycznej, zakładając brak jakichkolwiek problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, już po szpitalu, rozpoznanie z karty guz w kątnicy i wyrostku robaczkowym, materiał poszedł na histopat a ja już w domku, dziękuję za wszystkie wszcześniejsze podpowiedzi. co do techniki operacji mialam laparoskopię diagnostyczną z konwersją do laparotomii,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narodzilo mi się w głowie jeszcze jedno pytanie, wiem, że mam chodzić żeby nie było zrostów. jestem 8 dobę po zabiegu, nic mnie nie boli tylko to miejsce cięcia jest spuchnięte. ile muszę dziennie przejsć żeby nie było zrostów. odechciało mi się chodzić i ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×