Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczuleni miejscowe w kręgosłup


Gość mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas znieczulenia anestezjolog uszkodził nerw w kręgosłupie czego wynikiem jest Bardzo mocny ból głowy u pacjentki na który nie działają leki przeciwbólowe. Anestezjolog przyznał się do błędu. Czy głowa kiedyś przestanie boleć czy to uszkodzenie jest odwracalne. Proszę o wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości związane z zespołem popunkcyjnym (przerwanie niewielkie igłą opony w kręgosłupie z wyciekiem płynu mózgowo-rdzeniowego) z reguły powoli ustępują w przeciągu 2-3 tygodni. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dziś wyszedłem po czterech dniach pobytu,był to wodniak jądra.Znieczulenie w kręgosłup kłuli 3 razy(chyba za dużo).Jestem 3 dni po zabiegu leżałem ponad 11 godzin,ale głowa boli,kręgosłup i szumik w uszach,kolega miał to samo ponieważ szkolili się na nas studenci taki traf,trzeba odczekac jeszcze trochę i zobaczymy co dalej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek mialam zabieg histeroskopi ze znieczuleniem w kregoslup. Klocie 2 razy. w piatek wyszlam ze szpitala a w sobote okropny bol glowy i kregoslupa. mam nadezieje ze nic mi nie zrobili i bol w koncu minie bo ciezko to przetrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina

mnie przy cesarce kuto ok 10 razy kręgosłup miałam w kropkach po igle na odcinku ponad 10 cm. Jedno z ukuć strasznie bolało, dziś jest 8 miesięcy po zabiegu a ja nadal narzekam na straszny ból w okolicy jednego kręgu, czasem paraliżuje mi aż cały dół ciała...nigdy w życiu nie zrozumiem kobiet które świadomie decydują się na cesarkę...u mnie niestety była to konieczność, dwa porody wcześniejsze odbyły się SN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez po porodzie mialam wyciek tego plynu. bol glowy byl tak silny ze nie moglam zajmowac sie dzieckiem.trafilam ponownie do szpitala i tam wpuszczono mi krew w mregoslup.po 24 godInach leenia bol minal...ale bylo to strasznie doswiadczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam znieczulenie do oponowe. Kłóto mnie igłą 3 razy. Po operacji nie podnosiłam głowy przez kilkanaście godzin, ale to nic nie pomogło. Przez tydzień bardzo bolał mnie kręgosłup (dolny odcinek) po jednej stronie. Zgłaszałam to lekarzom - zero reakcji. Mówiłam to też lekarce przy wypisie ze szpitala, to mi odpowiedziała podniesionym tonem *to chce tu pani dalej siedzieć, czy wyjść* ?!) Od tego czasu minęły 3 miesiące, kręgosłup pobolewa od czasu do czasu, ale codziennie, przy zmianie pozycji mam bardzo silne głowy. Już nie wiem, co z tym robić?! Nie mogę się wiecznie truć tabletkami przeciwbólowymi....Co robić, poradźcie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przy cc miałam znieczulenie w kręgosłup, również prób wkłucia było sporo 5-6, przy ktorymś wkłuciu wyciek płynu, później straszne drgawki przez kolejnych kilka godzin, okropne uczucie zimna pomimo przykrycia kilkoma kołdrami. po powrocie do domu odczucie nieznośnego zimna towarzyszyło mi przez kilka miesięcy pomimo bardzoe wysokiej temperatury w pomieszczeniu. jestem 3 lata po porodzie i uczucie okropnego zimna ciągle powraca......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Sylwi.... dziurka w kregoslupie ci nie zarosla, powodujac saczenie sie plynu rdzeniowego. Bardzo silne bole glowy non stop, jedynie ulga w pozycji lezacej na plasko, czyz nie? Musza ci ta dziurke zakleic, aby cisnienie plynu wzroslo.... ( wpuszczaja troszke twojej wlasnej krwi ) i odchodzi jak reka odjal.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×