Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie z przemieszczeniem


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam nietypowe pytanie. W wieku 5 lat spadłam z zestawu wypoczynkowego i doznałam złamania z przemieszczeniem łokcia kończyny prawej . Złamanie było poważne - większość lekarzy mówiła, że mogę już nie ruszać tą ręką. Przeszłam operację. Miałam ponad 20 szwów, na szczęście ręka jest sprawna. Co prawda było to 10 lat temu, ale ręka nie stała się bardziej sprawna i silna niż wtedy, zaraz po operacji. Ale mam inny problem. Chdzi o ćwiczenia na wfie w szkole. Mam częściowe zwolnienie z ćwiczeń obciążających tą rękę, ale i tak jest mi ciężko. Ręka jest słaba nie potrafię nawet odbić piłki czy rzucić palantówką. W dodatku od tamtego upadku mam uprzedzenie i boję się każdego ćwiczenia. Czy według pana mam możliwość dostania całkowitego zwolnienia? Jeżeli tak to jak je załatwić? Czy muszę stawać przed komisją lekarską? To dla mnie bardzo ważne. W przyszłym roku zaczynam szkołę ponadgimnazjalną i wiem, że wf-y bedą jeszcze cięższe, a ja nie radze sobie nawet z prostymi ćwiczeniami. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba stawać przed komisją lekarską. Najlepiej skontaktować się z chirurgiem ortopedą, który zbada i napisze oświadczenie o Twojej zdolności do wykonywania ćwiczeń fizycznych na lekcjach WF-u. Oczywiście jeśli są jakiekolwiek przeciwwskazania do ćwiczeń to ortopeda wyda zaświadczenie o zwolnieniu z zajęć WF-u. Myślę, że na razie okresowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci się gada Daid ja też miałam złamany wyrostek łokciowy i wiem co to jest nawet siatki z lekkimi zakupami nie mogę nosić bo boli albo jak prostuję rękę no i miałąm 2 operacje i został przykurcz ręki już nie umię wyprostować już nie jest taka jak przed wypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dobra rada

też tak miałam tylko że jak miałam 9 lat złamałam rękę w trzech miejscach a w dwóch z przemieszczeniem ale ja mam całkowite zwolnienie z w-f jeszcze przez 8 miesięcy więc się nie martwię. Chodzę na rehabilitacje i ręka staje się być sprawniejsza niż wcześniej po ściągnięciu gipsu ale drugiej ręki na pewno tak szybko nie dogoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×