Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalna kuleczka na jądrze


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i ostatnio przeczytałem w internecie o samodzielnym badaniu jąder. Wykonałem takie badanie i wyczułem coś co mnie nie pokoi, nie wiem czy to normalne czy to jakieś zmiany, które wymagają konsultacji z lekarzem. Na prawym jądrze(na samym czubku) wymacałem jakby taka malutką kuleczkę jest ona także na lewym jądrze tylko troszkę mniejsza. Czy to jest najądrze? Czytałem w internecie wiele artykułów ale nic z nich nie zrozumiałem. Dodam, że to w ogóle nie boli. Czy najądrza są przyczepione do jąder? Dodam, że od tego odchodzą jakieś kanaliki czy coś w tym rodzaju. Każdy mężczyzna ma takie kuleczki nad jądrami? Proszę o odpowiedź, za którą z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to najądrze, zawinięty nasieniowód, mały żylak powrózka nasiennego, torbiel trudno powiedzieć bez badania. Najądrze jest związane z górną powierzchnią jądra. To może być rzeczywiście najądrza chociaż najądrza mają raczej strukturę bardziej płaską. Jednak jeśli masz wątpliwości udaj się z tym problemem bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to to niema struktury kulistej. Jest to miękkie i troszkę bardziej wyczuwalne niż na lewym jądrze. Po prostu wcześniej na to nie zwracałem uwagi, ponieważ nie robiłem sobie badań samodzielnie przed lustrem. Od razu udać się do lekarza czy poobserwować to np tydzień? Dodam, że w ogóle mi to nie przeszkadza,nie boli ani nic się z tym nie dzieje. Nie mam po prostu pojęcia co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc poobserwuje to jakiś czas i zobaczę czy coś się z tym będzie działo. Dziękuje Panu za wyjaśnienie pewnych kwestii i szybką odpowiedź. Pozdrawiam Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to mogą być jakieś sprawy nowotworowe czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×