Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Początek przepukliny pachwinowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że po dopychaniu udami mebli z mocnym wygięciem tułowia do przodu (z uczuciem pchania z brzucha) nabawiłem się kontuzji. Utrzymuje się ból w lewym podbrzuszu od 2 miesięcy, lecz nasila się on po uciskowych badaniach chirurgów szukających przyczyny bólu. Ostatnia diagnoza to początek przepukliny, gdyż ból odczówam powierzchniowy bez wyczuwalnych zgrubień. Po silnych badaniach uciskowych w rejony od biodra do pępka dostaje uczucia pieczenia neuraligcznego, które mija po kilku dniach. Natężenie bólu zmienia się przy zmianie ułożenia ciała z pozycji pionowej do poziomej. Po 2 godz snu nasila się ból ciągnięcie od pępka do biodra po linii podbrzusza a po wstaniu z łóżka przez ok 2 godz działa na mnie rozpierający ból, który zanika. W czasie dnia muszę chodzić spokojnie i uważnie aby nie powrócił. NIe mogę spać na lewym ani prawym boku, gdyż po godz wybudza mnie piekący ból. Nadmieniam,że ostatnie badanie miałem miesiąc temu i z dnia na dzień lekką poprawę odczówam choć ból zmienia się jak kameleon. Miałem robione badanie TK, kolonoskopię, mocz morfologię USG i wszystko OK tylko z bólu żyć nie można. Kręgosłup mnie nie boli, ale odczówam dyskomfort w podbrzuszu przy głębokim westchnięciu, śmiechu i przy chodzeniu, mam równieżprzeczulicę skórną na lini zgięcia tułowia pod brzuchem od pępka po biodro ( w chwilach zaostrzenia oddychanie dawało uczucie przenikliwego pieczenia neuralgicznego). Czy takie dolegliwości to początek przepukliny, czy bez operacji się nie obejdzie.... a może to inna kontuzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jakiś stan zapalny pojedynczego nerwu biegnącego w tej okolicy i wywołującego ból (neuralgia obwodowa). Aby wykluczyć lub potwierdzić rozpoznanie przepukliny należy skosnultować się z chirurgiem, który zwykłym badaniem ręką odpowie na pytanie czy istnieje czy też nie przepuklina. Dobrze by było wykonać jeszcze RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (takie dolegliwości mogą być związane z patologią tej okolicy kręgosłupa). O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. Rozważyć tez ewentualną konsultację neurologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Czy takie bóle mogą mieć coś wspolnego z kamieniami żółciowymi które mam do usunięcia. Są dwa o wielkości ( obraz z USG ) 25 i 27mm. Woreczek praktycznie nie daje sygnałów. Jem wszystko, lecz muszę uważać na coś tłustego na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem boli mię koło prącia aż po biodro niema wybrzuszenia bul jest powiązany z lewym jadrem robiłem usg i wykryto małego wodniaka i nie stwierdzono nic więcej a bul wraca początki przepukliny proszę o jakąś poradę co to może buci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×