Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle i opuchnięcia po zabiegu usunięcia żylaków


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem 6 tygodni po zabiegu usunięcia żylaków kończyny dolnej lewej. Tydzień po zabiegu zacząłem przyjmować Venoruton Forte, oraz noga smarowana była Liotonem 1000. Od dwóch tygodni pojawiły się opuchnięcia i bóle w okolicach kostek obu kończyn oraz bóle w okolicach kolan. Czy objawy te są normalne po usunięciu żylaków i jak długo będą się utrzymywać? Nadal przyjmuje tabletki oraz dodatkowo stosuje maść Hirudoid. Czy w moim przypadku wskazana jest większa aktywność fizyczna (basen, długie spacery, rower) i w jak dużym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości po tak długim czasie nie powinny się pojawiać. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z chirurgiem. Mnie trudno oceniać co się dzieje bez badania. Myślę, że to tylko przejaw niewielkiej niewydolności naczyń żylnych. W schorzeniach żylnych często zaleca się umiarkowany wysiłek fizyczny celem poprawy funkcjonowania pracy żył (uruchomienie pompy mięśniowej) więc basen, długie spacery, rower są polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Jestem 3,5 tygodnia po usunieciu żylakow metoda tradycyjna lewej konczyny dolnej.Noga jest opuchnieta ale mam wrazenie ze to powoli schodzi,smaruje noge mascia Lioton 1000 i mam tabletki Otrex600.Na okolo ciec wystepuja twardawe miejsca i sa tak jakby zgrubione.Czy to jest normalne ?prosze o porade co mam zrobic?Prosze rowniez o wskazowki dotyczace aktywnosci fizycznej tzn:czy moge zaczac chodzic na basen,jezdzic na roweze ,zaczac truchtac powoli? dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Jestem miesiąc po operacji żylaków kończyny dolnej, prawej. Od 2 tygodni cierpię z powodu silnych bólów tejże nogi, byłam u kontroli w szpitalu , w którym mnie operowano, mówiłam o silnych bólach, lekarz stwierdził, że tak musi być i że * jak boli to tabletka przeciwbólowa* tyle z porady lekarza jak się okazuje nie do końca *specjalisty*. Bóle się nasilają z każdym dniem, biorę tak jak mi zalecono tabletki oraz maści typu * lioton 1000* i nic mi to nie pomaga. Wczoraj byłam u innego lekarza, chirurga, który stwierdził, że mam uszkodzony nerw, który nazwał przeczulicą skóry i jedyną pomocą są naświetlania laserem i trochę mocniejsze tabletki przeciwbólowe. Co mogę jeszcze zrobić, by ulżyć sobie w bólu, bo jest naprawdę nie do zniesienia. Proszę o poradę, albo o jakieś informacje osoby, która też przeszła taki zabieg. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc! P.s.: Może znajdzie się jakaś osoba, która miała operację na żylaki w Świebodzicach (dolnyśląsk) i również ma podobne dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tydzień po zabiegu usuniecia zylaków konczyny dolnej lewej. Mam 33 lata 186cm wzrostu i 105 kg wagi. Znieczulenie miejscowe punktowe. Jak narazie boli ale da sie zyc. Problemem w trakcie operacji bylo zgrubienie w okolicy sciegna z tyłu kolana (wewnętrzna strona) chirurg nie potrafił przeciagnac tego zgrubienia wiec potrzebne bylo dodatkowe ciecie. Ale rwanie to najbardziej nieprzyjemna czesc operacji byla bardzo bolesna. 7 szwow. Mocno boli w miejscach gdzie wogle nie ma naciec ani szwow ani nie bylo w tych miejscach podawane znieczulenie. Czuje w tych miejscach zgrubienie pod skora. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×