Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a miesiączka


Gość Ana

Rekomendowane odpowiedzi

Od okolo 4 miesiecy mam przepukline pachwinowa ...ja od poczatku czulam bol tylko po prawej stronie , zgrubnienie bylo widoczne zwlaszcza po prawej stronie nigdy nie pomyslalam ze moze to dotyczyc 2 stron! Lekarz (chirurg) stwierdzil jednek obustronna przepukline (badaniem palpacyjnym) uznal ze przepuklina jest mala i nie wymaga operacji poniewaz jestem mloda osoba i ona moze zaniknac z czasem jesli bede sie oszczedzac a po operacji moga byc jakies powiklania !!! czy to prawda?? Od tamtego czasu naprawde oszczedzam sie ale przepuklina jest widoczna i to bardzo po prawej stronie ale od okolo tygodnia zauwazylam ze moj brzuch dziwnie sie powiekszyl ze znacznym zgrubnieniem tym razem po lewej stronie ! nie wiem czy to przepuklina jesli tak to dlaczego dopiero teraz pojawilo sie to po lewj stronie?? przepuklina po prwej stronie jest umiejscowiona w okolicach pachwiny ale po lewj stronie znajduje sie tuz pod brzuchem! nie wiem czym jest to spowodowane??! na pocztaku myslamam ze jestem w ciazy poniewaz 28 grudnia powinnam dostac okres dzis mamy juz 15 stycznia a okresu jak nie bylo tak nie ma! zrobilam 2 testy ciazowe wyszly negatywnie! czy przepuklina moze spowodowac zanik okresu?! w piatek ide na usg ale to az tydzien i umieram z nerwow co mi dolega!! dodam ze bol czuje zwlaszcza po prawej stronie po lewej rzadko a jesli juz to nie jest uciazliwy!!! ostatnie pytanie jesli okaze sie ze jesem w ciazy to czy problemy z przepuklina moga odbic sie jakos na moim zdrowiu badz zdrowiu dziecka?? czy majac przepukline bede mogla poddac sie CC , poniewaz nie chce rodzic SN ,slyszalam ze majac przepukline i rodzac SN moze ona sie powiekszyc czy to prawda?? Ach chcialabym jeszcze wiedziec czy warto operowac przepukline czy jak to wiekszosc mowi w moim otoczeniu *ktos tam z kas tam z przepuklina zyj do smierci i nic mu nie bylo* a inni *iz przepuklina powieksza sie a jak jest mala lepij ja zoperowac *sama juz nie wiem co robic ,co mi jest?? chyba ten tydzien bedzie dla mnie najdluzszymtygodniem w zyciu!!! *( prosze o rade!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze przepuklina jest mala i nie wymaga operacji poniewaz jestem mloda osoba i ona moze zaniknac z czasem jesli bede sie oszczedzac a po operacji moga byc jakies powiklania !!! czy to prawda? - raczej taka przepuklina nie zanika, może ewentualnie pozostać taka jaka jest, nie dawać dolegliwości przepuklina po prwej stronie jest umiejscowiona w okolicach pachwiny ale po lewj stronie znajduje sie tuz pod brzuchem! nie wiem czym jest to spowodowane? - przepuklina po drugiej stronie może nie być przepukliną pachwinową, ale na przykład udową, są to podobne przepukliny tylko o innym umiejscowieniu anatomicznym czy przepuklina moze spowodowac zanik okresu? - nie czy problemy z przepuklina moga odbic sie jakos na moim zdrowiu badz zdrowiu dziecka? - nie powinien w żaden sposób czy majac przepukline bede mogla poddac sie CC , poniewaz nie chce rodzic SN ,slyszalam ze majac przepukline i rodzac SN moze ona sie powiekszyc czy to prawda? - nie ma bezwzględnych wskazań do wykonania CC w przypadku przepukliny, przepuklina nawet w czasie porodu naturalnego nie powinna się powiększyć czy warto operowac przepukline? - ja uważam, że warto, gdyż praktycznie nigdy przepuklina tak się nie mniejsza, ale wręcz przeciwnie powiększa się i może dawać niebezpieczne powikłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×