Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaburzenia ze strony układu pokarmowego


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata.W 2008 roku zaobserwowałem nieustajacy ból w lewym podżebrzu po czym udałem sie do lekarza,ktory przeprowadzil podstawowe badania(morfologia i mocz)Wszystko w normie oraz wykonałem USG jamy brzusznej nic nie wykazało.Lekarz zapisał tylko leki poprawiajace prace jelit i żołądka.Nic nie pomogły.Pojawiły sie zaburzenia w oddawaniu stolca(biegunka i zaparcia).Po upływie 1,5 roku wykonałem dalsze badania(morfologia oraz Rtg płuc).Wszysko w normie.Poraz kolejny otrzymałem leki poprawiajace prace układu pokarmowego.W całym tym czasie występowało u mnie czeste zachorowanie na przeziębienia(raz na miesiac).W maju 2009 roku ból w boku ustąpił ale w dwa miesiące potem moje migdały powiekszyły sie do rozmiarów piłeczki do golfa.Wylądowałem w szpitalu dostałem dwa atybiotyki,które nic nie pomogły dopiero po otrzymaniu penicyliny w syropie w małych ilosciach doszło do poprawy,ale migdały juz nigdy nie wróciły do pierwotnej wielkości.Lekarz wykonał badania(morfologie i badania bakteriologiczne z wymazu w sanepidzie),wszysko wyszło pozytywnie,Nastepstwem było wystąpienie u mnie brodawek płciowych,który pomimo leczenia nie moge zwalczyc.W całym tym okersie od początku choroby w 2008 występowały rownież objawy w postaci:nadmierna potliwość,utrzymującej sie temperatury37-38c,opuchniecie lewego jądra i najądrza,dyskomfort w lewym podżebrzu,zaburzenia pamięci,częste infekcje górnych dróg oddechowych,zaburzenia w oddawaniu stolca.Lekarze wykonywali tylko podstawowowe badania i na podstawie tego wydawali swą opinie.Prosze o pomoc ponieważ nie wiem już co mam dalej robic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na utrzymujące się zaburzenia ze strony układu pokarmowego radziłbym wykonać badania obrazowe (zapewne kolonoskopię i być może jeszcze gastroskopię). Skonsultować te dolegliwości z gastroenterologiem (on powinien zadecydować o konieczności wykonania tych badań). Trzeba by też powtórzyć kontrolne USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem śledziony. Stan migdałków powinie ocenić laryngolog czy przypadkiem nie wymagają usunięcia. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×