Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Doppler żylny kończyn dolnych, czy grożą powikłania?


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

U Mamy stwierdzono niewydolność żyły odpiszczelowej z widocznym refluksem.Za parę dni będzie miała zabieg.Na czym on polega?Proszę o drobiazgowe wyjaśnienie,gdyż jestem laikiem w tej kategorii,a chcę Mamie wszystko wyjaśnić,bo bardzo się boji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej zabieg polega na usunięciu całej żyły odpiszczelowej za pomocą specjalnej sondy (od pachwiny do kostki przyśrodkowej) oraz z pojedynczych cieć usuwa się żylaki. Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym czyli do kręgosłupa. Trzeba potem zazwyczaj dobę leżeć w łóżko i nie podnosić się, aby nie doprowadzić do bólów głowy z powodu znieczulenia. Z reguły po takim zabiegu jest się 2 doby w szpitalu. Szwy ściąga się po około 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca tak, jestem tydzień po operacji drugiej juz nogi, i tak metoda sie zgadza, znieczulenie mialam w kregoslup ale w 1 godz po operacji juz chodzilam, nie musialam lezec, w szpitalu bylam w pon rano a we wtorek juz wyszlam do domu ,po tygodniu zdjecie szwow, i prawie juz nic nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slaytanic

godzina po operacji to lekka przesada, chyba było to znieczulenie miejscowe. Bo podpajęczynówka działa kilka godzin, i po nawet 8 nogi nie utrzymaja ciała. No ale jeśli wszystko ok, to nie ma co zawracać głowy. Ja miałem robione żylaki na nodze lewej. Znieczulenie w kręgosłup, zabieg 3 godzinny, we wtorek ok 11 byłem już po operacji. Następnego dnia koło 12 już dotarłem do domu. Mija 6 dzień, za 2 dni mam mieć zdjęte szwy. puki co noga lekko puchnie, i jest troche przebarwień (fiolecik) Ale powoli widać to wszystko znika. Bulu nie ma żadnego, teraz, jak i po operacji. Jestem zadowolony. Operował mnie dr Paweł Bodzenta w Szpitalu św. Łukasza w Końskich. Super opieka, i świetny chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×