Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kolkowe w okolicach pępka


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem miesiąc po 4-dniowej hospitalizacji z powodu salmonellozy, po wyjściu ze szpitala zaczęłam odczuwać bóle kolkowe po obu stronach pępka (bóle nie były silne). Po 2 tygodniach udałam się do lekarza rodzinnego, który stwierdził że to jelito grube i zapisał leki rozkurczowe (Nospa Forte). Ból zniknął na jakieś 2 tygodnie, ale powrócił. Nie jest to ciąża, na co mogłoby wskazywać. Czy to może mieć jakiś związek z możliwością bakterii salmonelli, które mogą być jeszcze w jelitach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno wykonać kontrolne badania na obecność w organiźmie salmonelli (np. test z krwi). Takie bakterie mogą wywoływać przewlekłe bóle brzucha. Może choroba nie do końca została zwalczona. Po wykluczeniu bakterii w organiźmie, a jesliby dolegliwości nie ustapiły trzeba ewentualnie zrobić dodatkowe badania (Usg, gastroskopia, kolonoskopia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanepid przebadał kał i kilka dni temu dostałam informację, że już nie mam tej bakterii. Podczas pobytu w szpitalu(2 miesiące temu) były robione badania, i zarówno USG jak i krew, mocz nic nie wykazały, wszystko w normie. Nie mam też objawów typowych dla jelita czy żołądka, czyli biegunki, krwistych stolców, zaparć itp. Podejrzewałam nawet zespół jelita nadwrażliwego ponieważ w ostatnim czasie przeżywałam duży stres, ale ten okres już minął a bóle wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miec Pani rację. Zespół jelita drażliwego z powodzeniem leczy się farmakologicznie i nie zawsze musi być związany ze stresem. Leki jednak dostępne są na receptę. Ale, żeby ostatecznie rozpoznać zespół jelita drażliwego trzeba wykluczyć patologię w zakresie jelita grubego czyli wykonać kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu mam zespól jelita (tak twierdzila lekarka) ale od paru dni jest mi słabo, mam zawroty i chce mi sie wymiotowac. po jedzeniu brzuch rosnie mi jak *armata* i nie moge nic jeść juz i sie źle z tym czuje. Dzisiaj wzielam bratanka na ręce to myślalam ze sie pożygam w sklepie... co to moze byc. czy moze tak sie dzieje jak sie ma tą chorobę. ciąża to chyba tez nie jest nw *|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×