Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po operacji żylaków powrózka nasiennego lewego jądra


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i 3 miesiące temu zdiagnozowano u mnie żylaki powrózka nasiennego obustronne. Miesiąc temu zoperowano mnie tylko po lewej stronie, ponieważ po tej stronie były bóle. Po operacji jądro nabrzmiało, było twarde, duzo wieksze od prawego i bolało przy dotyku. Tydzien po operacji udałem sie do urologa i przepisał biseptol. Jądro nieco odpuchło, troszke mniej boli, ale nadal jest twarte i wieksze od prawego. Czy tak powinno być? Co Pan by zalecił? Powinienem sie ponownie udać do urologa? Chciałem jeszcze zapytac: czy powinienem zoperowac się po prawej stronie i kiedy moge wznowić treningi (piłka nożna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy udać się na kontrolę do urologa ponownie. Z pewnością po operacji żylaków powrózka nasiennego będzie utrudniony odpływ krwi z jądra dlatego jądro może być w niewielkim stopniu jeszcze przez jakiś czas powiększone (obrzęknięte) dopóty nie dostosuje się do nowych warunków anatomicznych. Można zacząć stosować środki poprawiające krążenie krwi w naczyniach żylnych (diosmina – Detralex, Otrex, Diosminex, Pelethrocin). Jeśli nie ma Pan objawów związanych z żylakami powrózka nasiennego po prawej stronie na razie zaczekałbym z operacją. Jeszcze z miesiąc do dwóch poczekałbym z wykonywaniem intensywnych treningów związanych z piłką nożną. Niech rany porządnie się zagoją, a jądro zacznie prawidłowo funkcjonować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×