Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cięgle powiększające się węzły chłonne


Gość nadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj po raz pierwszy , i nie wiem czy dobrze wogole wtrafilam . mam problem tylko z moimi wezlami chlonnymi... otoz ciagle mi sie powiekszaja.... i znikaja....powiekszaja i znikaja.... od czego moze to byc ? moje wezly chlonne zazwyczaj nie przekraczaja 0,5 cm, . od ilu centymetrow wezly chlonne powinny budzic niepokoj ? mam wezly chlonne powkeszone teraz poniewaz przechodze zapalenie gardla, mam antybiotyki ,i widze ze one maleja , mam wezly chlonne na szyji dokladnie pod zuchwa i jeden na szyji , w tej samej lini co przewod pokarmowy , i jest on malutki . czy zawsze wezly nowotworowe nie bola , nie poruszaja sie .. ? pytam poniewaz od zawsze kiedy mi sie one powieksza nigdy mnie nie bola i nigdy sie nie poruszaja.... takze nie wiem , czy to mozliwe zebym miala nowotwor wezlow chlonnych , jezeli wezly pojawiaja sie co jakis czas i po paru dniach znikaja ? dziekuje i prosze o odpowiedz. ps. co mozna zrobic zeby nie budzic sie z suchym gardlem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Za powiększone węzły chłonne uważa się ich powiększenie powyżej 10 mm. U Pani występuje odczynowe powiększanie się węzłów chłonnych związane z infekcją. Węzły chłonne są reaktywne. Aby zapobiegać suchości w gardle, należy pić dużo wody mineralnej niegazowanej oraz można zastosować Glosal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×