Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uporczywe stany podgorączkowe i ciągły ból w prawym dole biodrowym


Gość Grażyna C.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 29 lat. Moja choroba zaczęła się w styczniu br. Pojawiły sie stany podgorączkowe do 37,6 oraz ciągły ból w prawym dole biodrowym. Miałam wykonaną kolonoskopię, USG kilka razy, 2 razy tomografię komputerową i nic nie było widać. Badania z krwi i moczu wszystkie były w normie, wynik hormonów tarczycy również był dobry. Od strony ginekologicznej też nic się nie działo. Po 6-ciu miesiącach z utrzymującymi się stanami podgorączkowymi, ciąglym bólem w prawym dole biodrowym oraz *deskowatym* brzuchem trafiłam do chirurga, który zdecydował się na wykonanie mini laparotomii w wyniku której usunięto mi wyrostek robaczkowy, w którym znajdował sie kamień kałowy oraz *odessano* płyn, który miałam w jamie brzucha. Wynik badania histopatologicznego płynu - *gronkowiec skórny* (otrzymałam antybiotyki). Na jakiś m-c po operacji zniknął ból w dole biodrowym. Stany podgorączkowe utrzymywały się cały czas i są do dnia dzisiejszego (od operacji minęły już 4 m-ce). Ból w prawym stawie biodrowym również jest. Badania kontrolne USG nic nie wykazują (żaden płyn nie pojawił się). Wizyty kontrolne u ginekologa - wszystko jest dobrze od tej strony. Bardzo proszę o sugestię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na utrzymujący się ból w podbrzuszu prawym (mimo stanu po appendektomii) oraz prawym biodrze należy jeszcze wykonać RTG stawu biodrowego prawego oraz ewentualnie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Może w strukturach kręgosłupa lub stawu biodrowego tkwi przyczyna dolegliwości bólowych. Stany podgorączkowe mogą być także przyczyną przewlekłego stanu zapalnego w innych okolicach ciała (gardło, migdałki, próchnica zębów, nerki). Warto wykonać dodatkowo badanie krwi takie jak: morfologia, OB, CRP, ASO, latex (reumatyzm), kwas moczowy (dna moczanowa) oraz badanie ogólne moczu. Czasami zdarzają się osoby, które mają cały czas utrzymującą się podwyższona temperaturę ciała bez uchwytnej przyczyny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa,najpierw był szyjny póżniej lędżwiowy,też od bardzo dawna mam 37.6 lub 37.8temp boli mnie prawie wszystko ale najwięcej odcinek dolny i lewa noga,też niewiadomo dlaczego ta temperatura się tak utrzymuje,po rezonansie pooperacyjnym dołu mam mieć zrobioną rekonstrukcję L-4 L-5 mam pozwężane kanały,badania krwi i moczu też były zawsze w normie,ale czy po tym będę miała w końcu normalną temperaturę?tego niewiem.Na dzień dzisiejszy biorę NOAX 200,bez tego ani rusz jestem słaba i niemam siły chodzić ja też chciałabym wiedzieć co mi jest,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×