Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel polipowaty w odbycie u noworodka


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek ma obecnie 9 miesięcy, od urodzenia ma w odbycie widoczny na zewnątrz torbiel polipowaty ( tak nazwali to lekarze), taka rozrośnięta śluzówka wystająca na zewnątrz ok,0,5 cm i jakieś 2 cm w środku. Pani doktor która pierwsza badała mojego synka mówiła abym się zupełnie tym nie przejmowała * taka uroda*, ale na moją prośbę dała mi skierowanie do poradni chirurgicznej. Chirurg stwierdził że należy to usunąć ale też nie określił co to dokładnie jest, za miesiąc wybieramy się na zabieg. W chwili obecnej torbiel ten nie powoduje krwawień, bólu i żadnych innych objawów, nie zmniejsza się ani też się jakoś drastycznie nie powiększa po prostu rośnie razem z synkiem Obawiam się że to może być polipowatość jelita grubego, nic mi nie wiadomo aby ktoś z rodziny na to chorował. Czy możliwe jest aby taka choroba objawiła się w ten sposób już u noworodka? na co powinnam zwrócić uwagę i jakich badań powinnam dopilnować przed i po zabiegu. Jeśli to jest polipowatość odbytu to jakie są rokowania, boję się że to może kiedyś okazać się rak, bardzo chciałabym temu zapobiec. Bardzo proszę o poradę Serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby taka choroba objawiła się w ten sposób już u noworodka? - tak niestety może już nawet w tak młodym wieku się objawiać Niestety trzeba poddać się zabiegowi jak poleca chirurg. Trzeba tą zmianę usunąć doszczętnie i poddać usuniętą zmianę badaniu histopatologicznemu. Trzeba poczekać na wyniki badania histopatologicznego, aby odpowiedź w szczegółach o dalszym postępowaniu. Myślę jednak, że jest to jakaś zmiana łagodna. Rak rozwija się w tych okolicach dość szybko, więc wątpię, że to właśnie rak. Co do badań i przygotowania przed zabiegiem dowie się Pani wszystkiego po przyjęciu dziecka do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×